Program telewizyjny na weekend 18-20 sierpnia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 18-20 sierpnia i nadchodzący tydzień?

Prawo Bronxu, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Nowy Jork, lata 60. XX wieku. Pochodzący z rodziny włoskich emigrantów 9-letni Calogero Anello godzinami wysiaduje na schodach swego domu, obserwując Sonny'ego (Chazz Palminteri), szefa miejscowej mafii. Pewnego dnia chłopiec jest świadkiem morderstwa. Wiedząc, że sprawcą zbrodni jest znajomy mafioso, nie zdradza prawdy policji. Wdzięczny Sonny stopniowo wprowadza chłopaka w krąg swoich podejrzanych interesów. Zafascynowany Calogero (Lillo Brancato) nie przejmuje się przestrogami ojca, Lorenzo Anello (Robert De Niro), uczciwego kierowcy autobusu. Pewnego dnia zaczyna jednak rozumieć, że lekceważony przez niego rodzic miał rację. Większość ról obsadzono debiutantami z nowojorskiego Bronksu. Autorem scenariusza jest Chazz Palminteri, który zagrał w filmie gangstera Sonny'ego. Aktor napisał go na podstawie własnego monodramatu, który odnosił sukcesy w Los Angeles. Zainspirowany tym przedstawieniem Robert De Niro uczynił z niego materiał na swój reżyserski debiut filmowy. Atutem filmu jest ścieżka dźwiękowa.

Dredd, Polsat Film, godz. 21:00 (sobota)

Adaptacja przygód bohatera popularnego brytyjskiego komiksu "2000 AD". Niedaleka przyszłość. Na wschodnim wybrzeżu USA, pomiędzy Bostonem a Waszyngtonem, znajduje się Mega City One - ogromna, pełna przemocy metropolia, w której roi się od kryminalistów. Prawo egzekwują tu sędziowie. Sami ścigają przestępców, wydają wyroki i wymierzają kary. Budzą lęk i nienawiść w przestępczym świecie. Za szczególnie bezwzględnego wobec bandytów uchodzi sędzia Dredd (Karl Urban). Jego wyroki są surowe, ale sprawiedliwe, a winnego zawsze spotyka kara. Niejeden przestępca chciałby się go pozbyć. Pewnego dnia w olbrzymim mieszkalnym gmachu o nazwie Peach Tree Block, najbardziej niebezpiecznym miejscu w mieście, wybuchają zamieszki. Budynkiem włada Ma-Ma (Lena Headey) stojąca na czele bezwzględnego gangu handlarzy narkotyków. Wezwany na pomoc Dredd pewnie wkracza do akcji. Okazuje się jednak, że tym razem to on znalazł się w pułapce...

Skazany na bluesa, Kino Polska, godz. 20:00 (niedziela)

Biografia legendarnego wokalisty formacji Dżem - Ryszarda Riedla. Tychy, 1976 rok. 20-letni Rysiek (Tomasz Kot) poza podstawówką nie ukończył żadnej szkoły i nie ma stałej pracy. Jest zafascynowany kulturą hippisowską. Postawa życiowa chłopaka nie podoba się jego ojcu (Adam Baumann). Między mężczyznami wciąż dochodzi do konfliktów. Rysiek od dzieciństwa przyjaźni się z Indianerem (Maciej Balcar). Ich wspólną pasją jest muzyka. Razem też eksperymentują z narkotykami. Nawet po ślubie z Golą (Jolanta Fraszyńska) i narodzinach dwojga dzieci Riedel nie myśli o stabilizacji. Wówczas jest już wokalistą bluesowego zespołu Dżem. Zdobywa coraz większą popularność i staje się idolem dla rzeszy fanów. Niestety uzależnienie od narkotyków nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Umiera w wieku zaledwie 37 lat. Film w 2005 na FPFF w Gdyni zdobył trzy nagrody (kostiumy, Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszy debiut dla Tomasza Kota).

Na krawędzi, TV Puls, godz. 21:55 (poniedziałek)

Gabe Walker (Sylvester Stallone) jest ratownikiem górskim w Kolorado. Pewnego dnia dociera na stromy szczyt, by ratować uwięzioną Sarah (Michelle Joyner), ukochaną swojego partnera, a zarazem najlepszego przyjaciela, Hala Tuckera (Michael Rooker). Akcja kończy się jednak niepowodzeniem - dziewczyna spada w przepaść. Gabe obwinia się o jej śmierć. Targany wyrzutami sumienia unika ludzi. Po roku wraca w Góry Skaliste, lecz wciąż nie może pogodzić się z tragedią. Postanawia porzucić pracę, lecz jego partnerka Jessie (Janine Turner), która jest pilotem helikoptera w pogotowiu górskim, nie chce rezygnować z dotychczasowego zajęcia. W dodatku Walker nie potrafi spojrzeć w oczy Tuckerowi, który obwinia go o śmierć ukochanej. Tymczasem grupa gangsterów porywa rządowy samolot transportujący 100 milionów dolarów. Maszyna rozbija się w górach, a walizki z pieniędzmi spadają w przepaść. Gabe odbiera wezwanie o pomoc i rusza na ratunek. Towarzyszy mu Hal. Nie wiedzą, że czeka ich spotkanie z bezwzględnymi przestępcami. Obraz twórcy "Szklanej pułapki" zdobył trzy nominacje do Oscara, w tym za efekty specjalne. Zapierające dech w piersiach ujęcia w górskich plenerach powstały w studiu "Industrial Light & Magic" Richarda Edlunda, wielokrotnego zdobywcy nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za efekty specjalne do "Gwiezdnych wojen", "Poszukiwaczy zaginionej Arki", "Obcego 3" i "Batmana".

Pogromcy duchów, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

Trzech nowojorskich parapsychologów - Peter Venkman (Bill Murray), Raymond Stantz (Dan Aykroyd) i Egon Spengler (Harold Ramis) - traci fundusze na badania i zostaje wyrzuconych z uniwersytetu. Postanawiają zająć się biznesem i organizują przedsiębiorstwo usługowe "Pogromcy duchów", które specjalizuje się w zwalczaniu nadprzyrodzonych istot, nawiedzających Nowy Jork. Sukcesy i rosnąca sława firmy nie podobają się urzędnikowi magistratu, Walterowi Peckowi (William Atherton), któremu udaje się doprowadzić do zamknięcia trzech przyjaciół w szpitalu psychiatrycznym. Tymczasem miasto opanowuje starożytny sumeryjski bóg, Gozer, który dostał się do Nowego Jorku międzywymiarowym kanałem znajdującym się w mieszkaniu pierwszej klientki pogromców upiorów, Dany (Sigourney Weaver). Wkrótce posłuszne mu potwory są już w każdym zakątku miasta. Burmistrz, wbrew protestom Pecka, wzywa parapsychologów na pomoc. Venkman, Stantz i Spengler stają do walki z Gozerem. Film był jednym z największych kasowych hitów lat 80. Nominowana do Oscara tytułowa piosenka "Ghostbusters" zajmowała przez długi czas czołowe miejsca na listach przebojów. Film dostał również nominację Akademii za efekty specjalne.

Godziny szczytu, TNT, godz. 21:00 (środa)

Podczas nocnej obławy w jednym z portów Hongkongu detektyw Lee odzyskuje ładunek bezcennych skarbów sztuki chińskiej. Ustępujący brytyjski zarządca Hongkongu Thomas Griffin wydaje przyjęcie na cześć chińskiego konsula Hana, który ma wkrótce wyjechać na placówkę do Los Angeles. Soo Yung, jedenastoletnia córka Hana, zostaje uprowadzona w amerykańskiej metropolii. Porywacze w zamian za jej uwolnienie żądają 50 milionów dolarów. Ojciec wzywa do USA swojego przyjaciela Lee. Tylko jemu potrafi zaufać. Wierzy, że wyróżniający się skutecznością funkcjonariusz jest w stanie szybko odnaleźć dziewczynkę. Agenci FBI nie są tym zachwyceni. Przydzielają przybyszowi do "pomocy" miejscowego stróża prawa - czarnoskórego Jamesa Cartera. Ma on dyskretnie odsunąć Chińczyka od dochodzenia. Powściągliwy Lee jest człowiekiem czynu, a nie słowa. Snującemu niekończące się monologi Carterowi trudno to pojąć. Stróże prawa mają odmienne charaktery i stosują inne metody pracy, co skazuje ich na współpracę pełną konfliktów. Z czasem jednak okazuje się, że świetnie się uzupełniają. Nie mają czasu do stracenia, gdyż córka konsula jest w rękach bandytów.

Futro, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Zbliża się pierwsza komunia małego Kuby (Przemysław Konik). Z tej okazji dziadek chłopca, zamożny biznesmen Henryk Makowiecki (Leszek Piskorz), zamierza zaimponować rodzinie i znajomym wystawną imprezą. Nie szczędzi wysiłków i pieniędzy, by spotkanie zapadło wszystkim obecnym w pamięć. Na gości czeka więc wykwintnie i suto zastawiony stół, a na wnuczka drogie prezenty. Jednocześnie mężczyzna liczy na to, że na przybyłych zrobi wrażenie luksusowe wyposażenie domu, jak sedes z fotokomórką, inteligentna kosiarka czy supernowoczesny grill. Niestety, doskonały plan Henryka i jego żony Ireny (Teresa Budzisz-Krzyżanowska) szybko zamienia się w katastrofę. Bogactwo, którym ma każdym kroku chełpią się gospodarze zamiast podziwu budzi zawiść. Sama uroczystość przeradza się w otwartą wymianę plotek i obmawianie, a w końcu w burzliwą dyskusję na temat rodzinnych sekretów i skandali. Luksusowa willa staje się polem bitwy. Do zgromadzonych dołącza wkrótce mściwy sąsiad Makowieckich, major Puszek (Henryk Talar), a z nieoczekiwaną wizytą zjawia się katechetka Kuby, Joanna (Karolina Gruszka). Całej rodzinie grozi kompromitacja... Fabularny debiut Drozdowicza, autora znanego dotąd z dokumentów, wideoklipów, programów telewizyjnych i widowisk Teatru Telewizji.