Program telewizyjny na weekend 19 - 21 stycznia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji 19 - 21 stycznia i w nadchodzącym tygodniu?

Mamuśka, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Prawnik Luke Harrison (Ed Harris) rozwodzi się z Jackie (Susan Sarandon). Dzieci, 12-letnia Anna (Jena Malone) i 7-letni Ben (Liam Aiken), zostają z matką. Niebawem Luke wiąże się z ambitną fotograficzką Isabel (Julia Roberts). Odnosi ona sukcesy zawodowe, lecz nie ma doświadczenia w prowadzeniu domu i zajmowaniu się dziećmi. Jackie nie może znieść nowej ukochanej byłego męża, gdyż boi się, że odbierze jej także Annę i Bena. Isabel stara się zyskać sympatię dzieci, ale udziela im się niechęć matki i obwiniają nową ukochaną ojca o rozstanie rodziców. Dodatkowo Jackie, która poświęciła się pracy gospodyni domowej, nie toleruje trybu życia Isabel, próbującej pogodzić obowiązki zawodowe i rodzinne. Niebawem Jackie dowiaduje się, że ma raka i pozostało jej niewiele życia. Próbuje ukrywać to przed rodziną, ale Isabel odkrywa jej sekret. Chora uświadamia sobie, że kiedy jej zabraknie, nowa partnerka Luke'a zajmie jej miejsce, a Anna i Ben będą jej bardzo potrzebować. Powoli zaczyna przełamywać niechęć do Isabel. Wzruszająca opowieść o matczynej miłości, poświęceniu i pojednaniu. Filmowe historie życiowych dramatów łatwo zmieniają się w sentymentalne i banalne wyciskacze łez. Tercet Susan Sarandon, Julia Roberts i Ed Harris, dzięki wirtuozerskiej grze aktorskiej, uratował "Mamuśkę" przed wpadnięciem w tę pułapkę i uczynił film jednym z lepszych w swoim gatunku.

Terminal, TVN, godz. 22:10 (sobota)

Viktor Navorski (Tom Hanks) przylatuje do Nowego Jorku z Europy Wschodniej. Już na lotnisku dowiaduje się, że w jego kraju - Krakozji - doszło do zamachu stanu i rozpoczęła się tam wojna domowa. Z paszportem państwa, które oficjalnie przestało istnieć, Viktor nie zostaje wpuszczony na terytorium Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna musi więc koczować na lotnisku, które z czasem staje się jego domem. Wraz z upływem kolejnych tygodni odkrywa, że terminal jest zminiaturyzowanym światem, którym rządzą skomplikowane prawa i zależności. Na miejscu zdobywa pracę oraz przyjaciół. Pewnego dnia poznaje stewardesę Amelię Warren (Catherine Zeta-Jones), w której się zakochuje. Obecność Navorskiego na lotnisku stanowi jednak problem dla dyrektora terminalu - Franka Dixona (Stanley Tucci). Mężczyzna za wszelką cenę stara się pozbyć intruza. Inspiracją dla twórców filmu była prawdziwa historia irańskiego uchodźcy, który w 1988 roku okupował terminal lotniska Charles'a de Gaulle'a pod Paryżem. W realizację tej produkcji zaangażowali się najwięksi twórcy współczesnej kinematografii. Reżyserem jest Steven Spielberg, a autorem zdjęć - Janusz Kamiński. Muzykę skomponował natomiast John Williams, zdobywca pięciu Oscarów, m.in. za ścieżkę dźwiękową do "Szczęk" "E.T." i Listy Schindlera".

Frankenstein, Stopklatka TV, godz. 20:00 (niedziela)

Morze Arktyczne, rok 1794. Załoga statku badawczego dowodzonego przez kapitana Roberta Waltona (Aidan Quinn) bierze na pokład wyczerpanego człowieka. Ocalony Victor Frankenstein (Kenneth Branagh) zaczyna opowiadać historię swojego życia. Urodził się w Genewie w zamożnej, szczęśliwej rodzinie. Gdy miał kilka lat rodzice przyjęli pod swój dach jego rówieśniczkę Elżbietę. 20 lat później Victor wyjeżdża na studia do Ingolstadt. Obiecuje Elżbiecie (Helena Bonham Carter), z którą połączyło go uczucie, że po powrocie wezmą ślub. Podczas studiów chłopak zaprzyjaźnia się z profesorem medycyny Waldmanem (John Cleese), który jednak zostaje wkrótce zamordowany. Frankenstein, korzystając z notatek naukowca, postanawia kontynuować jego dzieło. Tworzy żywą istotę (Robert De Niro), która jest brzydka i odrażająca. Monstrum pragnie szczęścia, ale Victor nie chce stworzyć dla niego partnerki. Potwór zaczyna się mścić... Adaptacja powieści Mary Shelley.

Skazany na bluesa, Kino Polska, godz. 20:00 (poniedziałek)

Biografia legendarnego wokalisty formacji Dżem - Ryszarda Riedla. Tychy, 1976 rok. 20-letni Rysiek (Tomasz Kot) poza podstawówką nie ukończył żadnej szkoły i nie ma stałej pracy. Jest zafascynowany kulturą hippisowską. Postawa życiowa chłopaka nie podoba się jego ojcu (Adam Baumann). Między mężczyznami wciąż dochodzi do konfliktów. Rysiek od dzieciństwa przyjaźni się z Indianerem (Maciej Balcar). Ich wspólną pasją jest muzyka. Razem też eksperymentują z narkotykami. Nawet po ślubie z Golą (Jolanta Fraszyńska) i narodzinach dwojga dzieci Riedel nie myśli o stabilizacji. Wówczas jest już wokalistą bluesowego zespołu Dżem. Zdobywa coraz większą popularność i staje się idolem dla rzeszy fanów. Niestety uzależnienie od narkotyków nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Umiera w wieku zaledwie 37 lat. Film w 2005 na FPFF w Gdyni zdobył trzy nagrody (kostiumy, Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszy debiut dla Tomasza Kota).

Łzy słońca, Polsat, godz. 20:10 (wtorek)

Po zabójstwie prezydenta Nigerii i jego rodziny wybucha wojna domowa. Władzę przejmuje wojskowy dyktator. Grupa specjalna porucznika A.K. Watersa (Bruce Willis) zostaje wysłana z misją ratunkową. Mają oni odnaleźć doktor Lenę Kendricks (Monica Bellucci), współpracującą z organizacją Lekarze bez Granic. Kobieta, która opiekuje się ofiarami wojny, stanowczo odmawia opuszczenia swoich podopiecznych. Zgadza się wyjechać z Watersem, jeśli jego ludzie pomogą mieszkańcom wioski dotrzeć do miejsca, w którym będą bezpieczni. Waters początkowo zamierza być posłuszny rozkazom swojego zwierzchnika Billa Rhodesa (Tom Skerritt) i nie ma zamiaru spełniać żądań Leny. Obserwując brutalność rebeliantów, zmienia zdanie. Wraz ze swoimi ludźmi eskortuje uchodźców przez dżunglę. Ich tropem ruszają buntownicy. Wkrótce Waters odkrywa, że wśród chronionych przez nich mieszkańców wioski znajduje się członek rodziny zamordowanego prezydenta. To właśnie na jego schwytaniu najbardziej zależy rebeliantom. Wstrząsający dramat przedstawiający okrucieństwa wojny i z wielkim autentyzmem ukazujący wpływ działań zbrojnych na życie ludności cywilnej. Reżyser filmu Antoine Fuqua, twórca m.in. "Dnia próby" i "Króla Artura", skompletował doborową obsadę aktorską.

Kuloodporny, TNT, godz. 21:00 (środa)

W jednym z tybetańskich klasztorów został ukryty tajemniczy zwój posiadający ogromną moc, dzięki której można zapanować nad całym światem. Bezimienny mnich (Chow Yun-Fat), który w 1943 roku stał się jego kolejnym strażnikiem, przez kilkadziesiąt lat chronił przed chcącymi przestępcami - Struckerem (Karel Roden) i jego wnuczką Niną (Victoria Smurfit), którzy chcieli przejąć magiczny przedmiot. Po sześćdziesięciu latach, tropiony przez prześladowców, ucieka ze zwojem do USA. Tam spotyka złodzieja Kara (Seann William Scott), który pomaga mu w ucieczce. Strażnik wierzy, że z chłopakiem zetknęła go przepowiednia, która mówi, że właśnie w tym czasie spotka swojego następcę. Z pomocą pięknej Jade (Jaime King) i Kara zamierza rozprawić się z żądnym władzy Struckerem.W głównej roli wystąpił gwiazdor kina akcji z Hongkongu, Chow Yun-Fat, znany z filmów: "Był sobie złodziej", "Anna i król" czy "Przyczajony tygrys, ukryty smok".

Fatalne zauroczenie, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Dan Gallagher wiedzie uporządkowane życie. Jest wziętym nowojorskim prawnikiem, szczęśliwym mężem i ojcem. Pewnego dnia poznaje Alex Forrest, atrakcyjną pracownicę wydawnictwa, z którym ma podpisać kontrakt jego firma. W tym czasie jego żona Beth i córeczka wyjeżdżają. Pod ich nieobecność mężczyzna ma okazję posmakować zakazanego owocu. Spędza z Alex szalony weekend. Nie bierze po uwagę faktu, że to, co dla niego jest przygodą, kochanka odbiera jako deklarację wspólnego życia. Zakochuje się w Gallagherze i snuje plany na przyszłość u jego boku. Mężczyznę dręczy coraz większe poczucie winy. Uświadamia sobie, że ulegając przelotnej namiętności, może sprzeniewierzyć rodzinne szczęście. Postanawia zakończyć znajomość z Alex. Ona jednak nie słucha jego racjonalnych argumentów. Obsesyjnie zakochana chce mieć go tylko dla siebie. Zraniona ujawnia swoje drugie oblicze. Pełna temperamentu kochanka zamienia się w pozbawioną hamulców psychopatkę. Zagraża nie tylko Gallagherowi, ale i jego najbliższym. Mężczyzna orientuje się, że jeśli chce ocalić rodzinę, musi być gotowy na wszystko