Program telewizyjny na weekend 20 - 22 października i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 20 - 22 października i w nadchodzący tydzień?

Śmiertelna odwilż, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Stacja badawcza na Arktyce. Doktor David Kruipen (Val Kilmer), jego asystentka Jane (Anne Marie DeLuise) i ich współpracownicy odkrywają szczątki mamuta. Wkrótce do zespołu badaczy dołączają studenci: Ling (Steph Song), Federico (Kyle Schmid) i Atom (Aaron Ashmore). Decyzję o przybyciu do stacji podejmuje też córka Davida, Evelyn (Martha MacIsaac), mimo że ojciec jej tego zakazał. Naukowców zaatakowała bowiem tajemnicza choroba. Wkrótce w bazie dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Jane strzela do Davida i innego badacza. Studenci tymczasem znajdują w stacji zwłoki mamuta. Okazuje się, że są w nich prehistoryczne pasożyty, które stanowią zagrożenie dla całej ludzkości. Młodzi ludzie podejmują walkę z nieznanymi organizmami.


Bogowie, TVN, godz. 21:50 (sobota)

Lata 80. Młody i ambitny kardiochirurg Zbigniew Religa jest zatrudniony w warszawskim szpitalu. Całkowicie poświęca się pracy, przez co poważnie cierpi jego życie osobiste. Mimo wszystko żona stara się wspierać go w realizacji marzeń, a są one bardzo śmiałe. Celem lekarza jest przeszczep serca. To, co Relidze wydaje się zupełnie realne, dla jego kolegów jest szaleństwem. Transplantacja serca nawet w środowisku lekarskim wciąż jawi się jako akt wbrew naturze. Specjaliści argumentują, że nie mają prawa do przeprowadzania eksperymentów na pacjentach. Religa nie może jednak patrzeć, jak umierają ludzie, których on mógłby uratować. Lekarz decyduje się na radykalny krok. Rzuca prestiżową posadę w stołecznej klinice i postanawia otworzyć własną. Na początek zbiera fachowy zespół. Dołączają do niego Marian Zembala i Andrzej Bochenek. Samodzielnie remontują oddział w Zabrzu. Religa toczy zacięte boje o sprzęt i fundusze. Stres rozładowuje papierosami i alkoholem. Mimo przeciwności nie traci wiary w słuszność swoich działań. Wkrótce okazuje się, że jego trud nie poszedł na marne...

Mexican, Stopklatka TV, godz. 20:00 (niedziela)

Gangster Jerry Welbach (Brad Pitt) ma wyjątkowego pecha. Nie potrafi wykonać żadnego zlecenia zgodnie z planem. Kiedy z wyniku jego fatalnej pomyłki przestępca Arnold Margolese (Gene Hackman) trafia do więzienia, wpływowy mafioso Bernie Nayman (Bob Balaban) postanawia pozbyć się Welbacha i daje mu ostatnią szansę. Jego zadaniem ma być odnalezienie w Meksyku zabytkowego pistoletu i przemycenie go do Stanów Zjednoczonych. Broń ta, obiekt pożądania wielu kolekcjonerów, jest uważana za przeklętą. Jeśli Jerry poniesie kolejną porażkę, poniesie wszelkie konsekwencje. Welbach, pełen wiary we własne siły, wyrusza do Meksyku. Nie ma pojęcia, że plan mafiosa jest podstępem. Tymczasem dziewczyna Jerry'ego, Samantha Barzel (Julia Roberts), bez skutku próbuje zmusić ukochanego, by zerwał z przestępczym fachem. Ucieka więc do Las Vegas, gdzie zamierza rozpocząć nowe, spokojne życie. Nie dociera jednak na miejsce, gdyż zostaje uprowadzona na zlecenie gangsterów. Odzyska wolność, kiedy Jerry pomyślnie wykona zlecenie. Welbach wprawdzie szybko odnajduje pistolet, napotyka jednak wiele problemów w drodze powrotnej. Traci swój samochód i zostaje bez środka lokomocji. Tymczasem Samantha zaprzyjaźnia się ze swoim porywaczem (James Gandolfini).

Wolverine, Polsat, godz. 20:10 (poniedziałek)

Doświadczony przez los mutant Logan, zwany również Wolverine'em, chroni się przed światem na bezludnych terenach Jukonu. Nadzieje na odzyskanie spokoju w leśnych ostępach okazują się płonne, wciąż bowiem nawiedzają go wizje śmierci ukochanej Jean Grey. Przeszłość najdzikszego i najbardziej nieokrzesanego mutanta z załogi profesora Xaviera naznaczona jest wojną i samotnością, a nieśmiertelność stała się jego przekleństwem. Ucieczka Logana przed światem okazuje się nieskuteczna - zostaje on zlokalizowany przez czerwonowłosą, tajemniczą Azjatkę Yukio. Działa ona na polecenie chorego na raka Yashidy, który ma wobec Wolverine'a dług wdzięczności i przed śmiercią chciałby go spłacić. Mutant ocalił mu bowiem życie w Nagasaki podczas II wojny światowej. Logan i Yukio lecą do Tokio. Umierający Yashida składa Wolverine'owi pewną propozycję. Niebawem umiera. Mutant zakochuje się wbrew sobie w jego wnuczce Mariko i wplątuje się w rozgrywkę z jakuzą. Stojąc w samym centrum wojny z zawodowymi zabójcami, zostaje pozbawiony swojej nadludzkiej zdolności regeneracji. Osłabiony musi stoczyć walkę ze Srebrnym Samurajem.

Sztos 2, Kino Polska, godz. 20:00 (wtorek)

Rok 1981, początek stanu wojennego. Doświadczony cinkciarz, hazardzista i oszust Synek (Cezary Pazura) oraz jego młody wspólnik Janek (Borys Szyc) potrafią wyjść na swoje nawet w niełatwych warunkach, jakie zapanowały w kraju. Po pobycie w Zakopanem, gdzie kantują naiwnych na walucie i w nieuczciwy sposób wygrywają partię pokera, mają zamiar dotrzeć na drugi koniec Polski - do Sopotu. Wcześniej jednak jadą do Krakowa i zatrzymują się na noc u starego kumpla Synka, Markiza (Edward Linde-Lubaszenko). Ten prosi ich, by eskortowali do Warszawy poszukiwanego działacza Solidarności, Ludwika (Bartłomiej Topa). Pech w końcu dopada kanciarzy - zostają zatrzymani przez milicję. Nieoczekiwanie z tarapatów ratuje ich oficer SB, Mietek Królikowski (Bogusław Linda). W ramach rewanżu para oszustów ma skupować dla niego waluty. Synek i Janek przystają na propozycję. W realizacji przedsięwzięcia pomóc ma im niezwykle ceniony w branży Eryk (Jan Nowicki). Trzej cinkciarze obmyślają plan przechytrzenia bezpieki i zgarnięcia gotówki dla siebie. Kontynuacja kultowej komedii z 1997 roku.

Oddział Delta 2, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Podczas ulicznej maskarady w Brazylii, amerykańscy agenci specjalni usiłują aresztować handlarza narkotyków Ramona Cotę (Billy Drago). Akcja kończy się tragicznie. Po pewnym czasie pułkownik Scott McCoy (Chuck Norris) i major Bobby Chavez (Paul Perri) zatrzymują Ramona w Szwajcarii. Prawnicy przestępcy szybko wyciągają go z więzienia. Ramon mści się na Chavezie i zabija jego rodzinę. Agent chce pomścić śmierć najbliższych, ale sam przypłaca to życiem. Ramon chwyta także trzech innych amerykańskich agentów. Na wiadomość o zakładnikach i o zabójstwie Chaveza, prezydent powołuje do życia jednostkę specjalną Delta Force. Jej celem jest aresztowanie Ramona. Film jest drugim wspólnym dziełem braci Norrisów. Dedykowany jest członkom ekipy, którzy zginęli w katastrofie helikoptera podczas realizacji zdjęć.

Siła magnum, TNT, godz. 21:00 (czwartek)

Inspektor Harry Callahan (Clint Eastwood) to twardy i brutalny policjant, który rozprawia się z przestępcami, stosując ich własne metody. Z tego względu zwany jest Brudnym Harrym. Tym razem Callahan musi walczyć ze swoimi kolegami, członkami tajnego stowarzyszenia, którzy na własną rękę wymierzają bandytom sprawiedliwość. Wszystko zaczyna się, kiedy oskarżony o morderstwo gangster Carmine Ricca (Richard Devon) z braku dowodów zostaje uniewinniony przez sąd. Wkrótce pod pretekstem przekroczenia prędkości jego limuzynę zatrzymuje policjant, który z zimną krwią zabija Ricca, jego kierowcę, prawnika i ochroniarza. Niebawem miastem wstrząsa seria kolejnych morderstw, których ofiarami padają nietykalni dotąd bossowie przestępczego podziemia. Callahan domyśla się, że szefem konspiracyjnej grupy policjantów jest jego były partner - Charlie McCoy (Mitch Ryan). Kiedy jednak mężczyzna ginie w strzelaninie, porucznik Briggs (Hal Holbrook) i pozostali zwierzchnicy Harry'ego są przekonani, że to on kieruje spiskiem... Drugi z cyklu filmów o Brudnym Harrym to klasyczna pozycja kina sensacyjnego. Dobrze zrealizowany i zagrany, szczególnie przez charyzmatycznego Clinta Eastwooda, wciąż może zapewnić sporo rozrywki, nie tylko miłośnikom gatunku.