Program telewizyjny na weekend 22-24 września i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 22-24 września i nadchodzący tydzień?

Zapaśnik, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Stany Zjednoczone. U schyłku lat 80. ubiegłego wieku Randy "The Ram" Robinson (Mickey Rourke) był mistrzem zapasów w stylu wolnym i prawdziwym gwiazdorem tej dyscypliny. Z czasem jego sława przeminęła. Teraz ekszapaśnik mieszka w przyczepie kempingowej, a pracuje w miejscowym supermarkecie. Jedynie od czasu do czasu, ku uciesze garstki wiernych fanów, bierze udział w drugorzędnych walkach. Mężczyzna stara się też odzyskać miłość nastoletniej córki Stephanie (Evan Rachel Wood), z którą przez długi czas nie utrzymywał kontaktu i zabiega o względy striptizerki Cassidy (Marisa Tomei). Pewnego dnia, po jednym z pokazów, Randy przechodzi zawał serca. Lekarze zabraniają mu dalszego uprawiania sportu. Wówczas jednak Robinson otrzymuje propozycję udziału w pokazowej walce ze swym dawnym rywalem, Ayatollahem (Ernest Miller). Starcie może okazać się powrotem na szczyty sławy, ale równie dobrze może kosztować Randy'ego życie. Poruszający obraz poświęcony niezwykle popularnemu w Stanach wrestlingowi, z brawurową rolą Mickeya Rourke'a. Film otrzymał 2 nominacje do Oscara, 2 Złote Globy oraz nagrodę BAFTA.

Seksmisja, Stopklatka TV, godz. 20:00 (sobota)

Rok 1991. Maks i Albert zgłaszają się do epokowego eksperymentu, w ramach którego mają zostać poddani hibernacji na kilka lat. Podczas ich snu wybucha wojna nuklearna i śmiałkowie budzą się dopiero w 2044 roku, w świecie opanowanym przez kobiety. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że geny męskie zostały zniszczone, a oni są prawdopodobnie jedynymi mężczyznami, którzy przetrwali kataklizm. Społeczność kobiet, w jakiej się znaleźli, egzystuje w sztucznych warunkach pod ziemią z uwagi na zabójcze promieniowanie. Władzę dyktatorską pełni Jej Ekscelencja. Maks i Albert po szybkim rekonesansie orientują się, że zostali zamknięci w więzieniu przez ciekawe ich odmienności, a zarazem nieufne kobiety. Niepewni ich intencji postanawiają uciec. Po kolejnej nieudanej próbie zostają schwytani. Zapada decyzja o poddaniu ich "naturalizacji" - zmianie płci. Zdesperowanym przybyszom z przeszłości nieoczekiwanie pomaga Lamia. Maks i Aleks czują na swoich barkach odpowiedzialność za przywrócenie świata do normalności. Dzielnie pełniąc tę misję, odkrywają pewną zaskakującą tajemnicę Jej Ekscelencji...

Con Air: Lot skazańców, TVN, godz. 21:35 (niedziela)

Po ośmiu latach spędzonych w więzieniu za spowodowanie nieumyślnego zabójstwa Cameron Poe (Nicolas Cage), były żołnierz i bohater wojenny, ma wreszcie zostać wypuszczony na wolność. Marzy o powrocie do ukochanej żony i córeczki, której jeszcze nigdy nie widział. Przypadek sprawia, że w drodze do domu trafia na pokład więziennego samolotu, który przewozi grupę najgroźniejszych przestępców w całych Stanach Zjednoczonych. Jest wśród nich czarnoskóry morderca Diamond Dog (Ving Rhames), a także psychopatyczny gwałciciel Johnny-23 (Danny Trejo). Zaraz po starcie dowodzeni przez szalonego Cyrusa "Wirusa" Grissoma (John Malkovich) bandyci przejmują kontrolę nad maszyną. Poe przekonuje przestępców, że jest po ich stronie. W tajemnicy nawiązuje jednak kontakt z nadzorującym z ziemi lot agentem federalnym (John Cusack). Film otrzymał dwie nominacje do Oscara - za najlepszą piosenkę (Diane Warren - "How Do I Live") i dźwięk. Na uwagę zasługuje również rola geniusza i maniaka zarazem, w którą wcielił się znakomity John Malkovich.

Och, Karol, Kino Polska, godz. 20:00 (poniedziałek)

Architekt Karol Górski (Jan Piechociński) jest wielbicielem kobiet i niepoprawnym podrywaczem. Jego żona Maria (Danuta Kowalska), chociaż jest już zmęczona ekscesami męża, wciąż mu wybacza. Tymczasem jedna z kochanek Karola, Irena (Jolanta Nowak) złości się, że - mimo obietnic - nie rozwodzi się on z Marią, Paulina (Marta Klubowicz) spodziewa się jego dziecka, a Wanda (Dorota Kamińska) próbuje załatwić mu korzystny kontrakt w Nigerii. Każda z pań oczekuje od niego wierności, pretensje do niego rosną więc z dnia na dzień. Wreszcie sytuacja wymyka się spod kontroli. Pewnego wieczoru Karol zastaje w swoim domu wszystkie cztery panie. Od tej chwili nie opuszczają go na krok, chcąc dać nauczkę niewiernemu partnerowi. Dla niego jest to jednak kara zbyt ciężka... Roman Załuski to reżyser obdarzony talentem i wrażliwością, co pozwala mu wykorzystywać różne konwencje i stylistyki. Znany z pasji do opisywania współczesności ("Dom", "Godzina za godziną", "Kardiogram", "Zaraza"), ma też w dorobku udane melodramaty ("Anatomia miłości" z pamiętną kreacją Barbary Brylskiej) oraz komedie ("Kogel-mogel", "Galimatias, czyli kogel-mogel 2", "Wyjście awaryjne", "Komedia małżeńska"). Główny bohater "Och, Karol!" wiedzie dostatnią i wygodną egzystencję. W połowie lat 80., kiedy powstał film, mogło to być marzeniem przeciętnego Polaka. Krytyka miała nawet za złe reżyserowi, że nazbyt oddalił się od rzeczywistości. W filmie dopatrzono się jednak kilku głębszych refleksji na temat relacji mężczyzn i kobiet.

Akademia policyjna, TNT, godz. 21:00 (wtorek)

Burmistrz znosi wszelkie wymagania stawiane kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do akademii policyjnej. Dobre sprawowanie i nieposzlakowana opinia nie mają już większego znaczenia, jeśli ktoś próbuje rozpocząć policyjną karierę. Wkrótce na uczelni pojawiają się przypadkowi ludzie, nie bardzo nadający się na stróżów prawa. Wśród nich jest Carey Mahoney (Steve Guttenberg), chuligan i drobny złodziejaszek, który trafia do policji w ramach programu "Służba za wyrok". Szef uczelni komendant Eric Lassard (George Gaynes) postanawia przeciwdziałać tej sytuacji. Decyduje się więc wspierać także nielegalne działania swoich podwładnych - złośliwego porucznika Thaddeusa Harrisa (G.W. Bailey) i sierżant Debbie Callahan (Leslie Easterbrook), by tylko zniechęcić rekrutów do przyszłej służby. Okazuje się to jednak bardzo trudne, bowiem szczęście sprzyja rekrutom. Film jest pierwszą komedią z kultowego już cyklu o studentach akademii policyjnej.

Impostor: Test na człowieczeństwo, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Rok 2079. Od ponad 20 lat trwa wyniszczająca wojna Ziemian z mieszkańcami planety Alfa Centauri. Celem stojącej na wyższym poziomie rozwoju technologicznego cywilizacji obcych jest zagłada rodzaju ludzkiego. Naukowcy pracują nad potężną bronią, która być może jest w stanie odmienić losy zmagań. Jednym z jej twórców jest wybitny konstruktor Spencer Olham (Gary Sinise). Do miasta ma przybyć pani kanclerz (Lindsay Crouse), przywódczyni ludzkości - aby spotkać się z naukowcami. Ale agencja bezpieczeństwa ziemi wykrywa spisek. Centaurianie planują zamach na panią kanclerz. Ich agenci przedostają się na Ziemię, zabijają wybrane osoby i wcielają się w nie, przejmując ich postać i wspomnienia. Potem niepostrzeżenie przenikają w pobliże ofiary i detonują ukryte głęboko w ciele bomby. Spencer jest jednym z podejrzanych o szpiegowanie na rzecz pozaziemskiego wywiadu i zostaje aresztowany. Przerażony mężczyzna jest przekonany, że doszło do fatalnej pomyłki. Ucieka wprost ze stołu operacyjnego w laboratorium, ścigany przez członków agencji i żołnierzy bezwzględnego majora Hathawaya (Vincent D'Onofrio). Musi przekonać wszystkich, że jest człowiekiem. Że jest... sobą. Na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka.

Potwór, TV 4, godz. 21:00 (czwartek)

Milioner Preston Rogers (Matt McCoy) i jego żona wyruszają na wycieczkę połączoną z górską wspinaczką. Wyprawa kończy się jednak wyjątkowo niefortunnie - oboje ulegają wypadkowi. Kobieta ginie, a obrażenia bogacza okazują się na tyle poważne, że odtąd musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Tragiczne wydarzenia pozostawiają trwały ślad na psychice mężczyzny. Preston pragnie jednak zmierzyć się ze swoimi słabościami. Aby przezwyciężyć lęk, wyjeżdża wraz z opiekunem do swojej willi położonej w górach. Niestety, wyprawa, która miał pomóc nieszczęśliwemu mężczyźnie otrząsnąć się ze straszliwych wspomnień, wkrótce zamienia się w koszmar. W górach grasuje bowiem krwiożercze monstrum...