Program telewizyjny na weekend 23 - 25 czerwca i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w weekend 23 - 25 czerwca i nadchodzący tydzień?

Niania w Nowym Jorku, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Annie Braddock (Scarlett Johansson) właśnie ukończyła studia antropologiczne na jednej z nowojorskich uczelni. Teraz dziewczyna nie wie, co chce robić dalej w życiu. Pewnego dnia przypadkowo poznaje Panią X (Laura Linney) i jej kilkuletniego synka, Grayera (Nicholas Art). Kobieta oferuje Annie pracę opiekunki do dziecka. Pozornie proste zadanie okazuje się prawdziwą szkołą przetrwania. Zamożni, wiecznie zajęci państwo X zaniedbują Grayera. Pan X (Paul Giamatti) jest pracoholikiem. Widzi w synku jedynie swojego następcę i oczekuje, że latorośl pójdzie w jego ślady. Jego żona z kolei większość czasu spędza na wizytach w salonie urody oraz spotkaniach z przyjaciółkami, które podobnie jak ona nie najlepiej czują się w roli matki. Malec szybko przywiązuje się do sympatycznej niani, która robi wszystko, by zapewnić mu choć odrobinę ciepła. Sprawy nieco się komplikują się, gdy Annie zaczyna spotykać się z przystojnym młodzieńcem z sąsiedztwa, o wymownym przydomku "Harvardzkie Ciacho" (Chris Evans)... Na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Nicoli Kraus i Emmy McLaughlin.

U Pana Boga w ogródku, Kino Polska, godz. 20:00 (sobota)

Małe podlaskie miasto Królowy Most. Czas płynie leniwie, a mieszkańcy żyją w zgodzie z rytmem natury. Przełożeni aspiranta Mariana Cielęckiego (Wojciech Solarz), najsłabszego absolwenta szkoły policyjnej, uważają, że na dalekiej prowincji powinien sobie poradzić. Tymczasem funkcjonariusze CBŚ umieszczają tu w wynajętej willi, świadka koronnego Jerzego Bociana, prawdziwe nazwisko Józef Czapla, pseudonim Żuraw (Emilian Kamiński). Zeznaje on w procesie mafii z Milanówka. W ramach programu ochrony świadków należy mu się zmiana tożsamości i adresu. Proboszcz Antoni (Krzysztof Dzierma) uważa go za kolejnego zbłąkanego, którego trzeba sprowadzić na właściwą drogę. Natomiast komendant Henryk (Andrzej Zaborski) zajmuje się biznesmenem z Włoch i jego planami budowy w miasteczku supermarketu. Z kolei jego córka Luśka (Agata Kryska) najpierw postarała się o dziecko, a teraz szuka męża. Kontynuacja filmu "U Pana Boga za piecem" z 1998 roku. Obraz otrzymał m.in. Nagrodę Specjalną Jury na FPFF w Gdyni.

Pająki, Tele 5, godz. 20:00 (niedziela)

Grupa młodych, zdolnych narciarzy jedzie do ośrodka treningowego Lost Mountain w Utah, by pod okiem emerytowanego olimpijczyka Dana "Dasha" Dashiella (Patrick Muldoon) przygotowywać się do zawodów olimpijskich. Treningi zakłóca jednak niespodziewane zdarzenie. W pobliskim laboratorium rządowym dochodzi do wypadku. Hodowane tam, genetycznie modyfikowane, olbrzymie pająki wydostają się na wolność. Zamordowanych przez potwory naukowców znajduje dr Sommers. Kobieta także zostaje zaatakowana przez olbrzymią czarną wdowę, lecz udaje jej się uciec i zabarykadować się w biurze. Wzywa na pomoc profesora Marksa (David Millbern) i kapitana Bakera (Thomas Calabro). Tymczasem krwiożercze stworzenia zjadają wszystko, co stanie im na drodze. Zespół narciarzy wraz z naukowcami pod wodzą dr April Summers (Vanessa Williams) stara się powstrzymać gigantyczne pająki i uchronić miejscową ludność.

Tristan i Izolda, Stopklatka TV, godz. 20:00 (poniedziałek)

Po upadku imperium rzymskiego Anglia jest pogrążona w chaosie. Chce to wykorzystać król Celtów, Donnchadh (David O'Hara), sprawujący rządy na terenie dzisiejszej Irlandii. Próbuje mu się przeciwstawić lord Marek (Rufus Sewell), który chce zjednoczyć skłócone plemiona angielskie. Jednym z jego rycerzy jest szlachetny Tristan (James Franco), który zastawia w lesie pułapkę na Celtów. Podczas walki zostaje ranny i uznany za martwego. Zgodnie z tradycją łódka z jego ciałem zostaje wypchnięta w morze. Tristan dociera do brzegów Irlandii. Tam znajduje go Izolda (Sophia Myles), córka króla Celtów. Nie zdradzając, kim jest, leczy rany Tristana i pomaga mu powrócić do domu. Tymczasem Donnchadh, chcąc skłócić angielskie plemiona, ogłasza, iż wyda córkę za najmężniejszego angielskiego rycerza. Tristan, nie wiedząc że walczy o Izoldę, wygrywa turniej w imieniu swojego kalekiego władcy, Marka... Scenariusz oparty na znanej celtyckiej legendzie o nieszczęśliwych kochankach. Autor zrezygnował w nim z wątków magicznych.

Nagła śmierć, TNT, godz. 21:00 (wtorek)

Strażak Darren McCord (Jean-Claude Van Damme) wycofał się z czynnej służby, ponieważ obwinia się o to, że nie zapobiegł śmierci małego dziecka. Jego małżeństwo rozpadło się, a z córką Emily (Whittni Wright) i synem Tylerem (Ross Malinger) spotyka się rzadko. Obecnie pracuje jako specjalista od zabezpieczeń przeciwpożarowych w hali sportowej w Pittsburghu. Pewnego dnia odbywa się tam mecz finałowy Pucharu Stanleya. Darren zabiera swoje dzieci na rozgrywki. Wśród gości na trybunach zasiada także wiceprezydent USA (Raymond J. Barry). Niespodziewanie halę opanowuje grupa terrorystów, którzy zakładają ładunki wybuchowe i biorą zakładników, wśród nich znanego polityka i Emily. Przywódca przestępców Joshua Foss (Powers Boothe) żąda bardzo wysokiego okupu, a w razie niespełnienia warunków grozi wysadzeniem budynku w powietrze. Na miejscu pojawia FBI i policja, ale wydają się bezradni wobec napastników. Tylko McCord nie zamierza czekać biernie na rozwój wypadków i rusza na ratunek córeczce. Samotnie podejmuje walkę z terrorystami.

Czarny deszcz, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Nowy Jork. Detektywi Nick Conklin (Michael Douglas) i Charlie Vincent (Andy Garcia) pracują w policji. Często po dniu ciężkiej pracy idą razem na piwo. Pewnego wieczoru są w barze świadkami zabójstwa popełnionego przez Japończyka. Po długim i niebezpiecznym pościgu udaje im się schwytać przestępcę. Okazuje się nim członek japońskiej mafii - Sato (Yusaku Matsuda). Zabójca podlega ekstradycji. Nick i Charlie eskortują więc aresztowanego do Osaki. Na miejscu wpadają jednak w pułapkę. Przekazują Sato policji, nie wiedząc, że w rzeczywistości oddają go w ręce podstawionych gangsterów. Swój błąd rozumieją dopiero, gdy chwilę po akcji pojawia się prawdziwa japońska policja. Amerykańscy detektywi postanawiają naprawić swój błąd i odnaleźć zbiega. Nie jest jednak to łatwe. Działają na zupełnie nieznanym terenie wśród ludzi, których język i obyczaje są dla nich całkowicie niezrozumiałe. Na dodatek bezustannie kontroluje ich miejscowy detektyw Masahiro Matsumoto (Ken Takakura). Tymczasem poszukiwany przez nich Sato zyskuje ogromne wpływy w mieście. Niebawem postanawia wyrównać rachunki z detektywami ze Stanów. Reżyserem jest Ridley Scott, twórca m.in. "Gladiatora". Atutem filmu są także wspaniałe panoramy Nowego Jorku i Osaki autorstwa Jana De Bonta.

Komornik, Kino Polska, godz. 22:30 (czwartek)

Lucjan Bohme (Andrzej Chyra) pracuje w Wałbrzychu jako komornik. Odnosi liczne sukcesy, jest bezwzględny, pewny siebie i arogancki. Wyraźnie widać, że egzekucja długów nie jest tylko jego pracą, ale i życiową pasją. W końcu jednak sam zostaje wplątany w czyjąś grę, której częścią jest również jego romans z zamężną Anną Zenke (Małgorzata Kożuchowska). Lucjan przyjmuje łapówkę od dłużnika Wiśniaka (Sławomir Orzechowski). Choć wydaje mu się, że sam zastawia zasadzkę na łapówkarza, wszystko obraca się przeciw niemu. Niespodziewanie Lucjan dowiaduje się, że młody piłkarz, Marczak, którego postawił przed sądem za oszustwo, popełnił samobójstwo w gmachu sądu. Pod wpływem tego wydarzenia komornik postanawia zmienić się i zadośćuczynić wyrządzonym krzywdom. Wtedy okazuje się, że może liczyć tylko na jedną osobę, Gośkę Bednarek (Kinga Preis), dawną przyjaciółkę, która sama boryka się z nieudanym życiem. Najliczniej nagradzany polski film roku 2005. Zdobył sześć nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych: Grand Prix dla reżysera i producenta, nagrodę za scenariusz, zdjęcia, za rolę pierwszoplanową dla Andrzeja Chyry i drugoplanową dla Kingi Preis.