Program telewizyjny na weekend 24 - 26 lutego i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 24 - 26 lutego i w nadchodzący tydzień?

Minionki rozrabiają, TVN, godz. 20:00 (piątek)

Były superprzestępca Gru mieszka wraz z córkami w domu na przedmieściu. Towarzyszy im gromada żółtych stworków, Minionków, miłośników słodyczy. Z ich pomocą Gru zajmuje się produkcją dżemów, galaretek i żelków. Pewien tajemniczy złoczyńca podaje żółtym istotkom eliksir, który zmienia je w fioletowe i niezwykle żarłoczne Minionki-Demonki. Przestępca zamierza wykorzystać pochłaniające wszystko wokół potworki, by zdobyć władzę nad światem. Gru próbuje przywrócić dawną postać swoim pomocnikom. Musi stawić czoła wielu przeciwnościom. Pomaga mu ekscentryczna agentka Lucy Wilde. W polskiej wersji językowej filmu udział wzięli m.in. Marek Robaczewski, Izabella Bukowska, Miłogost Reczek i Jacek Król.

Wodny świat, TVP 1, godz. 20:25 (sobota)

Po stopnieniu wszystkich lodowców Ziemia zmienia się w wielki ocean. Ludzie, którym udało się przetrwać kataklizm, mieszkają na łodziach i sztucznych atolach. Niektórzy z ocalałych wierzą w istnienie mitycznego suchego lądu. Sternik (Kevin Costner) należy do pierwszego pokolenia modyfikowanych genetycznie ludzi wyposażonych w skrzela. Odrzucony przez zwykłych śmiertelników, żyje samotnie na łodzi. Pewnego dnia zawija do jednej ze skonstruowanych sztucznie pływających osad. W tym samym czasie pojawiają się tam oceaniczni piraci, Spaliniarze, dowodzeni przez bezwzględnego Diakona (Dennis Hopper). Napadają na mieszkańców i ograbiają ich. W ogólnym zamieszaniu Sternikowi udaje się uciec z pomocą pięknej Helen (Jeanne Tripplehorn) i jej podopiecznej, Enoli (Tina Majorino). Razem podążają w dalszą drogę. Legenda głosi, że dziewczynka ma na plecach wytatuowaną mapę z drogą do suchego lądu. W pościg za nimi rusza Diakon i jego ludzie.

Top Gun, Stopklatka TV, godz. 20:00 (niedziela)

Młody pilot marynarki wojennej Pete Mitchell (Tom Cruise) zwany Maverickiem zyskuje uznanie, gdy podczas lotu patrolowego ratuje życie jednemu z kolegów. Wraz ze swoim partnerem, lotnikiem Nickiem "Goose'em" Bradshawem (Anthony Edwards), efektownym manewrem zmusza do zawrócenia grupę rosyjskich MIG-ów napotkanych nad Zatoką Perską. Wkrótce on i Bradshaw trafią na szkolenie do elitarnej jednostki lotniczej w Miramar w Kalifornii. Przebywający w niej lotnicy rywalizują o zaszczytny tytuł Top Gun - miano najlepszego absolwenta. Faworytami w tym wyścigu są Pete i Tom "Iceman" Kasansky (Val Kilmer). Między Maverickiem a instruktorką Charlotte Blackwood (Kelly McGillis) rodzi się uczucie. Wkrótce w kalifornijskim ośrodku dochodzi do tragedii... Film stał się w USA wielkim sukcesem kasowym. Dzięki roli pilota Tom Cruise został wykreowany na gwiazdę. Przebojowa piosenka "Take My Breath Away" uhonorowana została natomiast nagrodą Oscara.

Need for Speed, Polsat, godz. 20:10 (poniedziałek)

Tobey Marshall pracuje jako mechanik samochodowy w warsztacie, który założył jego ojciec. Prawdziwą pasją chłopaka są wyścigi uliczne. Próbując ocalić rodzinny biznes od bankructwa, Tobey przystaje na propozycję zamożnego, aroganckiego Dina Brewstera, z którym łączą go pewne zatargi z przeszłości. Motywacja finansowa okazuje się silniejsza niż ostrożność. Gdy Marshallowi wydaje się, że zdołał uratować warsztat przed finansową zapaścią, Dino sprytnie wrabia go w przestępstwo, co kończy skazaniem na więzienie. Dwa lata później Tobey odzyskuje wolność. Jego celem staje się zemsta. Wie, że istnieje tylko jeden sposób na doprowadzenie Dina do upadku. Chce pokonać owładniętego żądzą pieniędzy i sukcesu przeciwnika w legendarnym, ryzykownym wyścigu samochodowym De Leon. By móc w nim wystartować, Tobey i jego zgrana ekipa wyruszają w szaloną podróż przez całą Amerykę - z Mount Kisco w stanie Nowy Jork do San Francisco. Marshallowi towarzyszy Julia Maddon - błyskotliwa Brytyjka mająca imponującą wiedzę na temat samochodów. Podążają za nimi nasłani przez Dina łowcy nagród.

Śmiertelna wyliczanka, TVN 7, godz. 20:00 (wtorek)

W okolicach miasteczka San Banito zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Wszystkie okoliczności wskazują, że jest to ofiara morderstwa. Śledztwo w tej sprawie ma poprowadzić doświadczona detektyw Cassie Mayweather, zwana przez kolegów Hieną. Pomaga jej nowy partner Sam Kennedy. Policjanci zbierają dowody pozostawione przez przestępcę i starają się odtworzyć przebieg dramatycznych wydarzeń. Dość szybko Kennedy zaczyna podejrzewać, że zabójcą jest woźny miejscowej szkoły średniej. Cassie nie jest jednak skora tak szybko wyrokować. Podejrzewa, że ktoś usiłuje wrobić go w morderstwo. Wkrótce policjantka poznaje Richarda Haywooda, chłopaka pochodzącego z zamożnego domu i syna wpływowego polityka, który zgłasza na posterunku kradzież butów. Okazuje się, że ich ślady przypominają te, które znaleziono na miejscu przestępstwa. Detektyw intuicyjnie zaczyna podejrzewać, że Richard i jego przyjaciel Justin Pendleton są zamieszani w zbrodnię. Nie ufa nastolatkom. Niebawem udaje jej się stworzyć portret psychologiczny dwóch bezwzględnych morderców, którzy zabili, aby przeżyć coś niezwykłego i umocnić swoją przyjaźń.

Niania w akcji, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Fong Ka Ho jest hazardzistą Nie potrafi poradzić sobie z nałogiem i nieustannie się zadłuża. Jego bliscy mają już dość życia w niepewności. Zmęczeni brakiem stabilizacji, wyrzekają się go. Fong natomiast nie cofnie się przed niczym, by tylko zdobyć pieniądze. Zaczyna więc kraść. W tym procederze pomaga mu najlepszy kumpel, Octopus, który z kolei potrzebuje gotówki na utrzymanie luksusowych kochanek. Liczne romanse musi ukrywać przed żoną. Pewnego dnia u Fonga zjawia się pozbawiony skrupułów egzekutor długów. Także Octopus ma poważniejsze niż zazwyczaj problemy finansowe. Nieoczekiwanie przyjaciele otrzymują nietypowe zlecenie. Ich kiepska sytuacja finansowa sprawia, że nie mogą sobie pozwolić na odrzucenie propozycji. Tym razem pechowi złodzieje mają ukraść... niemowlę, wnuczka magnata finansowego. Akcja wymyka się spod kontroli. Fong i Octopus muszą znaleźć sposób na wyjście z tarapatów. Okazuje się, że ich jedyną gwarancją przetrwania jest uroczy, choć kłopotliwy bobas. Wówczas Fong wpada na pomysł, który może zapewnić mu finansowe zabezpieczenie na resztę życia...

Skazani na Shawshank, TVP 2, godz. 20:40 (czwartek)

Lata 40. XX wieku. Urzędnik bankowy Andy Dufresne zostaje niesłusznie skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo żony i jej kochanka. Trafia do Shawshank - owianego złą sławą zakładu karnego o zaostrzonym rygorze. W placówce rządzą sadystyczni strażnicy i zwyrodniali kryminaliści. Andy staje się celem brutalnych ataków bandy Diamonda. Jedynym wsparciem jest dla niego doświadczony Red, który doskonale rozumie więzienną rzeczywistość i potrafi przeszmuglować za kraty niemal wszystko. Bacznie obserwując Andy'ego, więzienny weteran nabiera przekonania, że nigdy nie powinien był on się tu znaleźć. Pomaga mu się przystosować do życia za murami Shawshank. Pozycja Dufresne'a poprawia się, kiedy zaczyna udzielać porad prawnych strażnikom. Zdemoralizowany naczelnik więzienia postanawia wykorzystać talent skazanego urzędnika do nielegalnego wzbogacenia się. Pewnego dnia do Shawshank przybywa więzień, który opowiada, że poprzedni wyrok odsiadywał z prawdziwym mordercą żony Dufresne'a. Mężczyzna jest gotów złożyć zeznania. Szansa Andy'ego na odzyskanie wolności jest na wyciągnięcie ręki...