Program telewizyjny na weekend 24 - 26 marca i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 24 - 26 marca i w nadchodzący tydzień?

Obietnica, Kino Polska, godz. 20:00 (piątek)

Lila (Eliza Rycembel) jest uczennicą elitarnego liceum. To dziewczyna o twarzy aniołka, która ma w sobie niesamowite pokłady agresji, złości i buntu wobec świata. Ważną osobą w jej życiu jest jej nieobecny ojciec (Andrzej Chyra). Nie jest w stanie zastąpić go wyluzowana matka (Magdalena Popławska) ze swoim młodszym chłopakiem (Dawid Ogrodnik), który w rzeczywistości najbardziej troszczy się o Lilę. Jej związek z Jankiem (Mateusz Więcławek) przeżywa właśnie kryzys. Chłopak zdradził ją z Angeliką (Luxuria Astaroth). Janek próbuje odzyskać Lilę za wszelką cenę, desperacko prosi o jeszcze jedną szansę. Dla Lili jedynym sposobem na naprawę sytuacji wydaje się być pozbycie się obiektu, który doprowadził do zdrady. Chłopak staje przed wyborem, od którego może zależeć cała jego przyszłość.

Jak zostać królem, Stopklatka TV, godz. 20:00 (sobota)

Anglia, 1925 r. Młodszy syn króla Jerzego V, książę Yorku Albert, ma wygłosić przemówienie na Wembley, które radio będzie transmitować na żywo. Sparaliżowany tremą, jąkający się mężczyzna nie jest w stanie wykrztusić z siebie więcej niż kilka słów. Człowiek, który ma być wizytówką potęgi imperium brytyjskiego, obnaża przed tłumem swoją słabość. Po tej publicznej kompromitacji żona Alberta, Elżbieta, zaczyna desperacko szukać pomocy lekarzy. Specjaliści ze szlacheckim rodowodem okazują się zawodni. Decyduje się zaryzykować i za namową Eileen McCleod z Towarzystwa Logopedycznego nawiązuje kontakt z amatorem, Lionelem Logue'em. Ekscentryczny Australijczyk stosuje niekonwencjonalne metody i odnosi imponujące sukcesy w leczeniu wad wymowy. W 1934 roku książę zgadza się rozpocząć kurację. Początkowo jest sceptyczny. Z czasem pomiędzy mężczyznami rodzi się nawet przyjaźń. Książę Albert koronowany na Jerzego VI sprawuje rządy w przełomowym momencie historycznym. Czeka go długa droga i ogrom pracy, nim wygłosi godne króla przemówienie w związku z przyłączeniem Wielkiej Brytanii do wojny.

12 małp, TNT, godz. 21:00 (niedziela)

Rok 2035. Niebezpieczna choroba doprowadziła do niemal całkowitej zagłady ludzkości. Nieliczni ocalali znajdują schronienie pod ziemią. Naukowcy usiłują znaleźć sposób umożliwiający powrót do normalnego życia. Według nich, wyhodowany w laboratorium zabójczy wirus w 1996 roku wymknął się spod kontroli. O wykradzenie go podejrzewają członków radykalnej organizacji walczącej o prawa zwierząt zwanej Armią Dwunastu Małp. Nakłaniają więźnia Jamesa Cole'a (Bruce Willis), aby odbył podróż w czasie do tego roku i zapobiegł katastrofie. Jeśli wykona zadanie - odzyska wolność. Wskutek pomyłki Cole trafia do roku 1990, do szpitala psychiatrycznego w Baltimore, prowadzonego przez Kathryn Railly (Madeleine Stowe). Uznany za psychopatę zostaje jej pacjentem. W instytucie poznaje Jeffreya Goinesa (Brad Pitt), syna znanego mikrobiologa, który nakłania go do wspólnej ucieczki z zakładu. Jeffrey jest ogarnięty wizją katastrofy ludzkości, którą wywołają eksperymenty prowadzone przez jego ojca. Cole wraca do roku 2035 i powiadamia swoich opiekunów o pomyłce. Zostaje ponownie wysłany w podróż, ale i tym razem nie dociera do celu. Cofa się w czasie do I wojny światowej. Zostaje ranny w okopach i musi ratować się ucieczką. Znowu trafia do roku 1996. Na swojej drodze po raz drugi spotyka Kathryn Railly. Porywa ją, chcąc uzyskać jej pomoc. Przekonuje ją, że nie jest psychicznie chory. Na jego drodze znów staje Jeffrey Goines, który jest przywódcą Armii Dwunastu Małp.

Stan spoczynku, TVN 7, godz. 20:00 (poniedziałek)

Młody sierżant sztabowy Brandon King (Ryan Phillippe) kieruje oddziałem stacjonującym w Iraku. Pewnego dnia jego podwładni wpadają w zasadzkę przygotowaną przez rebeliantów. W strzelaninie ginie kilku żołnierzy. Brandon przypadkowo zabija cywilów, gdy spieszy na ratunek przyjacielowi, Steve'owi (Channing Tatum). Po powrocie do rodzinnego Brazos w Teksasie King i jego towarzysze broni witani są jak bohaterowie. Mieszkańcy miasteczka urządzają na ich cześć paradę, podczas której dowódca zostaje odznaczony za odwagę i poświęcenie przez senatora Ortona Worrella (Josef Sommer). Młodym wojskowym trudno jednak zapomnieć o koszmarze wojny i pogodzić się ze śmiercią kolegów. Na skutek traumatycznych wydarzeń Steve cierpi na zespół stresu pourazowego i zaczyna przejawiać wobec swojej narzeczonej Michelle (Abbie Cornish) agresję. Z kolei nadużywający alkoholu Tommy (Joseph Gordon-Levitt) zostaje wyrzucony z domu przez żonę. King zamierza odejść ze służby, jednak niespodziewanie dostaje rozkaz powrotu na front. Zdesperowany żołnierz nie chce brać dłużej udziału w operacji wojskowej w Iraku i dezerteruje z armii. Udaje się w podróż do Waszyngtonu, by prosić o wstawiennictwo senatora Worella. Dręczony koszmarnymi wspomnieniami i poczuciem winy Brandon za wszelką cenę usiłuje uniknąć wyjazdu na Bliski Wschód.

Być jak Kazimierz Deyna, Kino Polska, godz. 20:00 (wtorek)

Rok 1977. Kazimierz Deyna strzela wspaniałego gola w meczu z Portugalią. Tego samego dnia rodzi się pierworodny syn Stefana (Przemysław Bluszcz) i Zosi (Gabriela Muskała). Mężczyzna uznaje to za znak. Od tej chwili wierzy, że chłopca (Aleksander Staruch) czeka pełna sukcesów piłkarska kariera i nadaje mu imię na cześć wielkiego strzelca. Po kilku latach Kazik (Marcin Korcz) do upadłego trenuje pod okiem ojca, ale nie odnosi w futbolu żadnych sukcesów. Stefan uparcie jednak wierzy, że chłopcu przeznaczone jest w przyszłości miejsce w reprezentacji kraju. Oddaje go więc pod opiekę profesjonalnego trenera, Zbyszka (Michał Piela). Kolejne ćwiczenia nie przynoszą żadnych rezultatów, a Kazik nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Dorastający chłopak postanawia znaleźć w życiu własny cel. W debiucie Anny Wieczur-Bluszcz w roli głównej wystąpił obiecujący aktor młodego pokolenia - Marcin Korcz ("Tatarak", "Pobaw się ze mną"), któremu partnerują Przemysław Bluszcz ("W dół kolorowym wzgórzem", "Drogówka") oraz Gabriela Muskała ("Wymyk", "Cała zima bez ognia").

Pasażer, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Agent sił specjalnych Jacques Kristoff zostaje odwołany z urlopu. Zamiast świętować z najbliższymi swoje urodziny, dostaje specjalne zlecenie - ma ochraniać pracującą na Słowacji agentkę Galinę Konstantin w drodze z Bratysławy do Monachium. Kobieta ma bowiem przewieźć bardzo niebezpieczną broń biologiczną. Są to fiolki ze zmutowanym wirusem czarnej ospy. Podróż, ku zaskoczeniu Jacquesa, ma odbyć się nie samolotem, a pociągiem. Z pozoru łatwe zadanie już na samym początku zaczyna się komplikować. W pociągu pojawia się bowiem żona Kristoffa z dziećmi. Nieświadoma zagrożenia chciała zrobić mężowi niespodziankę. Gdy widzi go jednak w towarzystwie obcej kobiety, nie kryje zazdrości. Znaczenie rodzinnych problemów maleje jednak, gdy pojawia się zagrożenie życia. Pędzący pociąg opanowują bowiem terroryści. Chcą oni przejąć przewożoną przez Ga-linę przesyłkę. Jacques staje z nimi do walki. W ogólnym zamieszaniu jedna z fiolek ze śmiercionośnym wirusem zostaje rozbita. Agent Kristoff jest jedyną osobą, która może ocalić pasażerów pociągu. Wśród nich zaś są jego najbliżsi. Trwa wyścig z czasem.

Weselna gorączka, TV 4, godz. 21:00 (czwartek)

Anderson (Jason Biggs) cierpi po utracie swojej ukochanej, Vanessy (Audra Blaser). Jest przekonany, że była ona kobietą jego życia i nigdy więcej się nie zakocha. Pewnego dnia poznaje niezadowoloną ze swojego życia kelnerkę Katie (Isla Fisher). Podpuszczony przez najlepszego przyjaciela, Teda (Michael Weston), spontanicznie oświadcza się dziewczynie. Ta deklaracja całkowicie zmienia życie Andersona. Katie bowiem, zupełnie nieoczekiwanie, zgadza się go poślubić. Razem zaczynają odkrywać, czym właściwie jest miłość.