Program telewizyjny na weekend 25-27 listopada i nadchodzący tydzień

Co warto obejrzeć w telewizji w weekend 25-27 listopada i nadchodzący tydzień?

Bogowie, TVN, godz. 20:00 (piątek)

Lata 80. Ambitny kardiochirurg Zbigniew Religa toczy zmagania o sprzęt i fundusze, by przeprowadzić pionierską dla polskiej medycyny operację. Ma przeciw sobie nie tylko skostniały system, ale i świadomość tego, że narusza pewne tabu. Transplantacja serca nawet w środowisku jego kolegów po fachu wydaje się aktem wbrew naturze. Argumentują, że nie mają prawa do eksperymentów na pacjentach. Religa, wspierany przez asystenta Mariana Zembalę i innych młodych chirurgów, przeciwstawia się uznanym autorytetom za cenę ostracyzmu w środowisku lekarskim. Podejmuje decyzje, które ważą o życiu pacjentów i samotnie dźwiga na barkach odpowiedzialność za błędy. Na przekór niesprzyjającym czasom udaje mu się dokonać niemożliwego.

Pingwiny z Madagaskaru, TVP 2, godz. 20:05 (sobota)

Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy angażują się w zadanie, od którego zależą losy świata. Muszą stawić czoło szalonej ośmiornicy - doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce przejąć kontrolę nad Ziemią. Aby zwiększyć swoje szanse, pingwini oddział łączy siły z tajną organizacją Północny Wiatr, do której należą foka grenlandzka Detonator, muskularny miś Kapral oraz puchacz śnieżny Ewa. Dowodzi nimi zagadkowy wilk polarny, Agent Utajniony. Skipper w naturalny sposób przystępuje do rywalizacji o to, czyje metody są skuteczniejsze. Jak na prawdziwych superszpiegów przystało oddział nielotów odwiedzi pół świata, m.in. Wenecję, Antarktykę, pustynię, Szanghaj i Nowy Jork... Przebój kinowy. Animacja powstała na fali ogromnej popularności serialu, będącego spin-offem znanej serii animacji "Madagaskar".

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, TVN 7, godz. 20:00 (niedziela)

Hobbit Frodo Baggins wchodzi w posiadanie magicznego Pierścienia. Zdobył go jego krewny Bilbo podczas wyprawy do Samotnej Góry. Ten niezwykły klejnot może dać swojemu właścicielowi władzę nad całym światem, dlatego jego twórca - Władca Ciemności Sauron - zrobi wszystko, by go odzyskać. Czarodziej Gandalf wie, że Pierścień trzeba zniszczyć. Można to uczynić tylko w jeden sposób - wrzucając go w ogień, który płonie wewnątrz Góry Przeznaczenia. Misja ta jest niezwykle ryzykowna. W tej sprawie w Rivendell zostaje zwołana narada. Frodo, aby ratować wszystkich mieszkańców Śródziema, podejmuje się niebezpiecznej misji unicestwienia klejnotu. Dziewięciu przedstawicieli różnych ras postanawia utworzyć specjalną drużynę, która ma mu w tym pomóc. Należą do niej: hobbici Sam Gamgee oraz Pippin i Merry, czarodziej Gandalf, elf Legolas, krasnolud Gimli oraz ludzie - Aragorn i Boromir. Wyprawa nie jest łatwa, ponieważ Pierścień ma złowieszczą kuszącą moc, przed którą trudno się uchronić. Budzi silne pożądanie i wpływa na psychikę. Tymczasem Sauron, by go zdobyć, wysyła swoje oddziały.

John Carter, Polsat, godz. 20:05 (poniedziałek)

Druga połowa XIX wieku. Dzielny weteran wojny secesyjnej, John Carter, powraca w rodzinne strony. Dowiaduje się, że jego żona i dziecko nie żyją. By zapomnieć o bólu i uciszyć wyrzuty sumienia, wdowiec podejmuje się pracy w kopalni złota w Arizonie. Chroniąc się pewnego dnia przed Apaczami, odkrywa w jaskini tajemnicze wrota. Przekonuje się, że prowadzą one na planetę Barsoom, przez Ziemian zwaną Marsem. Carter, wbrew swej woli, zostaje wplątany w konflikt pomiędzy zamieszkującymi okolicę istotami. Wśród nich jest mnóstwo dziwacznych, ogromnych stworów, których próżno szukać na Błękitnej Planecie. Przybysz z Ziemi trafia do niewoli gigantów, lecz szybko udaje mu się oswobodzić. Niebawem John spotyka piękną księżniczkę Dejah Thoris, której zagraża armia czterorękich zielonych mutantów pod wodzą Tarsa Tarkasa. Nowa znajoma desperacko potrzebuje pomocy zaprawionego w boju Cartera. Podejmuje się on wyzwania. Odzyskuje wiarę w siebie, gdy zdaje sobie sprawę, że ocalenie planety Barsoom i jej mieszkańców spoczywa w jego rękach. Może w ten sposób odkupić swoją przeszłość.

Randki w ciemno, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

Niewidomy od urodzenia Danny Valdessecchi (Chris Pine) zgadza się wziąć udział w testach eksperymentalnej i bardzo ryzykownej metody, dzięki której będzie mógł widzieć. Tymczasem jego brat Larry (Eddie Kaye Thomas) postanawia zadbać, aby 22-latek wreszcie znalazł sobie wymarzoną partnerkę. W tym celu organizuje mu szereg randek w ciemno. Podczas nich Danny poznaje kilkanaście kobiet, m.in. bardzo wrażliwą Mandy (Jayma Mays). Żadna z nich nie robi na nim jednak takiego wrażenia, jak spotkana wcześniej hinduska pielęgniarka Leeza (Anjali Jay). Szczęście mężczyzny nie trwa jednak długo, bo wkrótce dowiaduje się, że jego wymarzona partnerka jest już zaręczona i ma niedługo wziąć ślub z Arvindem (Sendhil Ramamurthy), którego wybrali dla niej jej rodzice. Niewidomy kawaler załamuje się i rezygnuje z kontynuowania terapii. Jego psychoterapeutka (Jane Seymour) i lekarz (Stephen Tobolowsky) próbują namówić go, aby zmienił zdanie. W końcu Danny decyduje się walczyć o swoje szczęście.

Hannibal, TV Puls, godz. 20:00 (środa)

Minęło 10 lat od czasu, kiedy agentka FBI Clarice Starling (Julianne Moore) konsultowała się w sprawie seryjnego zabójcy z uwięzionym Hannibalem Lecterem (Anthony Hopkins). Potem przestępca zniknął, a Clarice została obciążona odpowiedzialnością za niepowodzenie ostatniej akcji FBI przez wrogo do niej nastawionego szefa z Departamentu Sprawiedliwości, Paula Krendlera (Ray Liotta). Clarice wciąż jednak nie może zapomnieć demonicznego Hannibala. Pewnego dnia dostaje od niego list. Jednocześnie okrutnie okaleczony przez Lectera pedofil, milioner Mason Verger (Gary Oldman), wyznacza wysoką nagrodę za zamordowanie kanibala. Tymczasem na trop psychopaty wpada włoski inspektor (Giancarlo Giannini). Postanawia sprzedać Vergerowi informację o poszukiwanym. By zemścić się na Lecterze, Verger chce wywabić go z kryjówki, wykorzystując do tego celu agentkę Starling. Kontynuacja "Milczenia owiec", również zrealizowana na podstawie powieści Thomasa Harrisa. Kiedy autor zakończył pisanie "Hannibala", zachęcony sukcesem pierwszej produkcji, wysłał kopie książki do najważniejszych twórców "Milczenia owiec", m.in. Jonathana Demme'a, Jodie Foster i Anthony'ego Hopkinsa. Demme i Foster nie byli jednak zachwyceni scenariuszem. Ostatecznie, mimo wielu poprawek, zrezygnowali z wzięcia udziału w produkcji.

U Pana Boga w ogródku, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Małe podlaskie miasto Królowy Most. Czas płynie leniwie, a mieszkańcy żyją w zgodzie z rytmem natury. Przełożeni aspiranta Mariana Cielęckiego (Wojciech Solarz), najsłabszego absolwenta szkoły policyjnej, uważają, że na dalekiej prowincji powinien sobie poradzić. Tymczasem funkcjonariusze CBŚ umieszczają tu w wynajętej willi, świadka koronnego Jerzego Bociana, prawdziwe nazwisko Józef Czapla, pseudonim Żuraw (Emilian Kamiński). Zeznaje on w procesie mafii z Milanówka. W ramach programu ochrony świadków należy mu się zmiana tożsamości i adresu. Proboszcz Antoni (Krzysztof Dzierma) uważa go za kolejnego zbłąkanego, którego trzeba sprowadzić na właściwą drogę. Natomiast komendant Henryk (Andrzej Zaborski) zajmuje się biznesmenem z Włoch i jego planami budowy w miasteczku supermarketu. Z kolei jego córka Luśka (Agata Kryska) najpierw postarała się o dziecko, a teraz szuka męża. Kontynuacja filmu "U Pana Boga za piecem" z 1998 roku. Obraz otrzymał m.in. Nagrodę Specjalną Jury na FPFF w Gdyni.