Program telewizyjny na weekend 25-27 sierpnia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w weekend 18-20 sierpnia i nadchodzący tydzień w telewizji?

Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Kino Polska, godz. 20:00 (piątek)

Były wykładowca akademicki, Adam Miauczyński (Andrzej Chyra), musiał przejść długą drogę, nim zrozumiał, że przez alkohol przegrał swoje życie i zranił rodzinę. Po latach pijaństwa jako 55-letni mężczyzna (Marek Kondrat) wreszcie jest gotów do szczerej rozmowy i wyznania przed synem Sylwkiem (Michał Koterski) swoich win. Robiąc rachunek sumienia dowiaduje się od niego, że życzył mu śmierci i myślał żeby go zabić. Mimo że Sylwek nie pamiętał żadnych szczęśliwych chwil spędzonych z ojcem i przez niego wpadł w narkotyki, nie pozwolił mu zginąć. To dzięki niemu Adam odbił się od dna. Opowieść syna o tym jak bał się wracać do domu i jak wstydził się przed kolegami ojca pijaka uruchamia w Adamie lawinę wspomnień. Okazuje się jednak, że dla każdego z nich przeszłość jawi się inaczej. Łączy je doświadczenie strachu, wstydu i poniżenia. "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" to alegoryczny, chwilami groteskowy, obraz męki człowieka, który pokonuje krzyżową drogę odkupienia. Obraz otrzymał 8 nominacji do Polskich Nagród Filmowych - Orłów.

Skradzione serca, Stopklatka TV, godz. 20:00 (sobota)

Drobny nowojorski złodziejaszek Frank O'Brien za namową swojej dziewczyny Roz postanawia zerwać z przestępczym fachem. Jego ukochana marzy bowiem o dzieciach i życiowej stabilizacji. Frank decyduje się jeszcze na ostatni skok - z pomocą Roz zamierza ukraść obraz Matisse'a. Wszystko przebiega zgodnie z planem. Wkrótce oboje wyjeżdżają do Nowej Anglii. Frank ma nadzieję, że sprzeda tu zrabowane dzieło sztuki. Wierzy też, że uda mu się naprawić relacje z Roz. Ich związek przeżywa bowiem poważny kryzys. Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować. Roz wpada bowiem w oko bogatemu Evanovi Marshowi i zaczyna spędzać z nim coraz więcej czasu. Do tego w mieście zjawia się dawny szef Franka, Beano Callahan, razem ze swoimi ludźmi. Mafioso zorientował się, że ukradł on obraz wart cztery miliony dolarów i nie zamierzał podzielić się łupem. Śladem przestępców przybywa też agent FBI O'Malley, który chce złapać złodzieja cennego dzieła sztuki. Sandra Bulock w typowym dla siebie repertuarze. Zabawna opowiastka, która sprawnie łączy elementy komedii romantycznej z filmem sensacyjnym.

Akademia policyjna, TNT, godz. 21:00 (niedziela)

Burmistrz znosi wszelkie wymagania stawiane kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do akademii policyjnej. Dobre sprawowanie i nieposzlakowana opinia nie mają już większego znaczenia, jeśli ktoś próbuje rozpocząć policyjną karierę. Wkrótce na uczelni pojawiają się przypadkowi ludzie, nie bardzo nadający się na stróżów prawa. Wśród nich jest Carey Mahoney (Steve Guttenberg), chuligan i drobny złodziejaszek, który trafia do policji w ramach programu "Służba za wyrok". Szef uczelni komendant Eric Lassard (George Gaynes) postanawia przeciwdziałać tej sytuacji. Decyduje się więc wspierać także nielegalne działania swoich podwładnych - złośliwego porucznika Thaddeusa Harrisa (G.W. Bailey) i sierżant Debbie Callahan (Leslie Easterbrook), by tylko zniechęcić rekrutów do przyszłej służby. Okazuje się to jednak bardzo trudne, bowiem szczęście sprzyja rekrutom. Film jest pierwszą komedią z kultowego już cyklu o studentach akademii policyjnej.

Błękitna głębia, TVP 2, godz. 21:50 (poniedziałek)

Poszukiwacze podwodnych skarbów: 29-letni płetwonurek Jared (Paul Walker), jego dziewczyna Sam (Jessica Alba) oraz prawnik Bryce (Scott Caan) i jego nowa partnerka Amanda (Ashley Scott) marzą o odnalezieniu zatopionego statku ze skarbem, który jest wart miliony dolarów. W końcu przyjaciele natrafiają na wrak legendarnego okrętu o nazwie "Zefir". Ich radość ze znaleziska nie trwa jednak długo. Okazuje się bowiem, że obok szczątek statku znajduje się zatopiony samolot z kokainą i martwymi pasażerami na pokładzie. Jared i jego towarzysze stają przed poważnym dylematem - czy zawiadomić o wszystkim policję i tym samym spowodować, że kadłub poszukiwanego okrętu wyciągnie ktoś inny; czy też - sprzedać kilka paczek kokainy, a zarobione pieniądze przeznaczyć na specjalistyczny sprzęt do wyciągania wraków. Między czwórką przyjaciół stopniowo narasta konflikt. Sam chce jak najszybciej zawiadomić odpowiednie władze. Z kolei Bryce ma poważne problemy finansowe i chętnie sprzedałby cały towar. Niespodziewanie o znalezisku dowiaduje się grupa kryminalistów, którzy zamierzają odzyskać narkotyki. Niczego nieświadomi poszukiwacze wpadają w tarapaty.

Pogromcy duchów 2, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

Minęło kilka lat od kiedy pogromcy duchów ocalili Nowy Jork przed siłami zła. Przez ten czas związek Dany Barrett (Sigourney Weaver) i Petera Venkmana (Bill Murray) rozpadł się. On i jego wspólnicy: Raymond Stantz (Dan Aykroyd) i Egon Spengler (Harold Ramis) bankrutują, zrujnowani procesami o odszkodowania za zniszczenia mienia publicznego. Otrzymują oficjalny zakaz uprawiania swojej działalności i muszą znaleźć inny sposób na życie. Dana pracuje w muzeum sztuki na Manhattanie i samotnie wychowuje ośmiomiesięcznego syna Oscara. Tymczasem w mieście ponownie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W ciele dziecka Dany usiłuje odrodzić się rumuński czarnoksiężnik Vigo, uwieczniony na XVI-wiecznym portrecie. Kobieta prosi o pomoc specjalistów od walki z duchami, którzy mają powstrzymać demona przed zawładnięciem światem... Kontynuacja filmu "Pogromcy duchów", który okazał się wielkim kinowym sukcesem.

Miś, Kino Polska, godz. 20:00 (środa)

Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym), prezes klubu sportowego "Tęcza", szykuje się do wyjazdu do Londynu. Zostaje jednak zatrzymany na granicy, gdyż w jego paszporcie brakuje kilku kartek. Ochódzki podejrzewa, że wyrwała je jego żona Irena (Barbara Burska). Sądzi, że kobieta chce w ten sposób uniemożliwić, a przynajmniej opóźnić jego wyjazd, aby dotrzeć do Londynu przed nim. Małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z tamtejszych banków. Odejście Ireny zmusiło ich do podziału posiadanych dóbr. Konto pozostało jednak nietknięte i całą sumę zgarnie ten, kto pierwszy dotrze nad Tamizę. Ochódzki usiłuje zatem wszelkimi sposobami udaremnić plan małżonki. W końcu postanawia znaleźć swojego sobowtóra, by na jego nazwisko wyrobić nowy paszport. Znajomy Ryszarda, reżyser Hochwander (Krzysztof Kowalewski), ogłasza fikcyjny casting i znajduje łudząco podobnego do Ochódzkiego warszawskiego węglarza Stanisława Palucha. Prześmiewcza komedia Stanisława Barei pokazuje polską codzienność przełomu lat 70. i 80. Reżyser i odtwórca głównej roli, Stanisław Tym, stworzyli scenariusz oparty na serii następujących po sobie groteskowych epizodów, w których bezlitośnie szydzą z absurdów ówczesnej rzeczywistości. "Miś" to jeden z tych filmów, które znają wszyscy i które bezapelacyjnie zasługują na miano dzieła kultowego.

Enigma, TV 4, godz. 21:00 (czwartek)

Marzec 1943 r. USA dostarcza drogą morską uzbrojenie dla Anglików, którzy walczą z hitlerowskimi Niemcami. W wodach Atlantyku czają się jednak niemieckie U-booty, zagrażające statkom i ich załogom. Brytyjskie dowództwo postanawia zlokalizować podwodne okręty wroga, by uniknąć storpedowania okrętów. W tym celu prowadzi nasłuch radiowy, przechwytujący depesze z hitlerowskich jednostek i przekazujący je do centrum łamania szyfrów w Bletchley Park. Po pewnym czasie Niemcy zmieniają system szyfrów. Nakaz złamania nowego kodu maszyny szyfrującej, Enigmy, otrzymuje matematyk Thomas Jericho (Dougray Scott). Ten musi jednak rozwiązać jeszcze jedną zagadkę - odnaleźć swoją narzeczoną Claire (Saffron Burrows), która zaginęła w niejasnych okolicznościach. W poszukiwaniach pomaga mu przyjaciółka dziewczyny, uzdolniona matematyczka Hester Wallace (Kate Winslet). Tom podejrzewa, że zniknięcie Claire wiąże się z jego nowym zadaniem. Tymczasem okazuje się, że w zespole kryptologów znajduje się niemiecki szpieg. Ambasador Polski w Londynie nie pojawił się na premierze filmu ze względu na pominięcie w fabule udziału Polaków w rozszyfrowaniu Enigmy i uczynieniem jedynego polskiego bohatera zdrajcą. W rzeczywistości jeszcze przed wybuchem wojny polscy matematycy rozpracowali niemiecką maszynę i przekazali wyniki swoich badań sojusznikom z Francji i Wielkiej Brytanii.