Program telewizyjny na weekend 29-31 grudnia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 29-31 grudnia i nadchodzący tydzień?

Cloverfield Lane 10, godz. 22:55, Polsat (piątek)

Po wypadku samochodowym Michelle budzi się w piwnicy obcego mężczyzny. Ten informuje ją, że na Ziemi miał miejsce atak chemiczny, który doprowadził do skażenia planety. Kobieta jest zdezorientowana.

Ostatnia piosenka, TVN, godz. 20:00 (sobota)

Ronnie (Miley Cyrus) cierpi po rozstaniu rodziców. Winą za tę sytuację obarcza ojca, Steviego (Greg Kinnear), z którym zrywa wszelkie kontakty. Mężczyzna po rozwodzie wyprowadza się z Nowego Jorku i zamieszkuje w malowniczej, nadmorskiej miejscowości w stanie Georgia. Kim (Kelly Preston), matka Ronnie, chce, by córka odbudowała relacje z ojcem. Wysyła ją do niego na wakacje. Początkowo ich relacje są fatalne. Brak zrozumienia i chęci znalezienia wspólnego języka powodują, że Ronnie chce wracać do domu. Z czasem jednak jej stosunki z ojcem zaczynają się poprawiać. Oboje odkrywają, że łączy ich miłość do... muzyki. Tymczasem Ronnie zakochuje się w przystojnym siatkarzu Willu (Liam Hemsworth), przeżywając swoją pierwszą, prawdziwą miłość. Scenariusz powstał na podstawie książki Nicholasa Sparksa pod tym samym tytułem. Film otrzymał dwie nagrody Teen Choice dla Miley Cyrus i Liama Hemswortha.

Seksmisja, godz. 20:00 (niedziela)

Rok 1991. Maks i Albert zgłaszają się do epokowego eksperymentu, w ramach którego mają zostać poddani hibernacji na kilka lat. Podczas ich snu wybucha wojna nuklearna i śmiałkowie budzą się dopiero w 2044 roku, w świecie opanowanym przez kobiety. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że geny męskie zostały zniszczone, a oni są prawdopodobnie jedynymi mężczyznami, którzy przetrwali kataklizm. Społeczność kobiet, w jakiej się znaleźli, egzystuje w sztucznych warunkach pod ziemią z uwagi na zabójcze promieniowanie. Władzę dyktatorską pełni Jej Ekscelencja. Maks i Albert po szybkim rekonesansie orientują się, że zostali zamknięci w więzieniu przez ciekawe ich odmienności, a zarazem nieufne kobiety. Niepewni ich intencji postanawiają uciec. Po kolejnej nieudanej próbie zostają schwytani. Zapada decyzja o poddaniu ich "naturalizacji" - zmianie płci. Zdesperowanym przybyszom z przeszłości nieoczekiwanie pomaga Lamia. Maks i Aleks czują na swoich barkach odpowiedzialność za przywrócenie świata do normalności. Dzielnie pełniąc tę misję, odkrywają pewną zaskakującą tajemnicę Jej Ekscelencji...

Weekend, Kino Polska, godz. 20:00 (poniedziałek)

Max (Paweł Małaszyński) i jego młodszy brat Gula (Michał Lewandowski) są gangsterami, którzy walczą o wpływy w mieście. Obaj uwielbiają luksusowe samochody, piękne kobiety i adrenalinę. Z każdej strzelaniny potrafią wyjść bez szwanku. Pewnego dnia dowiadują się, że w mieście pojawiły się dwie tajemnicze walizki, z których jedna jest wypełniona pieniędzmi, a druga narkotykami. Bracia postanawiają je zdobyć. Nie spodziewają się, że podobny cel mają wpływowi członkowie mafii, groźny Norman (Paweł Wilczak), ale i podrzędni przestępcy, jak gang Cygana. Na domiar złego ich starania komplikuje niebezpieczna Maja (Małgorzata Socha). Bandytów próbują rozpracować policjanci, którymi dowodzi nadużywający alkoholu komisarz (Jan Frycz). W codziennej pracy wspiera go początkujący aspirant Malinowski (Antoni Królikowski). Film jest debiutem reżyserskim Cezarego Pazury. Znany z licznych roli komediowych aktor inspirował się przy tworzeniu go dziełami Quentina Tarantino i Guya Ritchiego, m.in. "Pulp Fiction" i "Przekrętem".

Pan życia i śmierci, TV Puls, godz. 20:00 (wtorek)

Jurij Orłow (Nicolas Cage) urodził się na Ukrainie, a wychował w Nowym Jorku, dokąd wyemigrowali jego rodzice. Mężczyzna postanawia zająć się nielegalnym handlem bronią. Bardzo szybko zaczyna wiele znaczyć w tej branży. Jego biznesowym partnerem zostaje młodszy brat Witalij (Jared Leto). Wkrótce popada on jednak w narkomanię. W połowie lat 80. Jurij zaopatruje w broń osiem na dziesięć światowych konfliktów. Nie stanowi dla niego różnicy, z kim handluje. Ważne jest tylko, by za swój towar otrzymywał zapłatę. Zrządzeniem losu okazuje się dla niego upadek ZSRR. Jego wuj, generał armii ukraińskiej, hurtem sprzedaje mu broń z magazynów. Znakomitym rynkiem zbytu staje się dla Orłowa Afryka, gdzie ciągle trwają wojny domowe. O interesach Jurija wie agent Interpolu Jack Valentine (Ethan Hawke). Wciąż poszukuje jednak dowodów, dzięki którym mógłby postawić przemytnika przed sądem. Orłow ma też konkurencję w osobie Simeona Weisza (Ian Holm). Jurij ukrywa prawdę o swoim zawodzie przed piękną żoną Avą (Bridget Moynahan) i synkiem. W pewnym momencie zaczyna jednak budzić się jego sumienie, o którym już dawno zapomniał. Musi wybrać pomiędzy dostatkiem, do którego przywykł, a dobrem swoich bliskich.

Oddział Delta 2, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Podczas ulicznej maskarady w Brazylii, amerykańscy agenci specjalni usiłują aresztować handlarza narkotyków Ramona Cotę (Billy Drago). Akcja kończy się tragicznie. Po pewnym czasie pułkownik Scott McCoy (Chuck Norris) i major Bobby Chavez (Paul Perri) zatrzymują Ramona w Szwajcarii. Prawnicy przestępcy szybko wyciągają go z więzienia. Ramon mści się na Chavezie i zabija jego rodzinę. Agent chce pomścić śmierć najbliższych, ale sam przypłaca to życiem. Ramon chwyta także trzech innych amerykańskich agentów. Na wiadomość o zakładnikach i o zabójstwie Chaveza, prezydent powołuje do życia jednostkę specjalną Delta Force. Jej celem jest aresztowanie Ramona. Film jest drugim wspólnym dziełem braci Norrisów. Dedykowany jest członkom ekipy, którzy zginęli w katastrofie helikoptera podczas realizacji zdjęć.

Byzantium, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Dwie młode kobiety, Clara (Gemma Arterton) i Eleanor (Saoirse Ronan), są ścigane przez tajemniczego prześladowcę. Schronienie znajdują w podupadłym kurorcie nad oceanem. By zdobyć pieniądze, praktyczna Clara sprzedaje swoje ciało. Kiedy poznaje samotnego i nieśmiałego Noela (Daniel Mays), zamieszkuje z Eleanor w należącym do niego obskurnym motelu o nazwie "Byzantium". Zakłada tam dom schadzek. Eleanor zaczyna naukę w miejscowej szkole, gdzie spotyka sympatycznego Franka (Caleb Landry Jones). Tymczasem w miasteczku zaczynają masowo umierać ludzie. Pod wpływem nalegań nowego kolegi, Eleanor wyznaje mu prawdę o swoim życiu. Okazuje się, że Clara, choć wygląda na zaledwie kilka lat starszą od Eleanor, jest w istocie jej matką, a sama Eleanor ma ponad dwieście lat. Obie są wampirzycami i żywią się ludzką krwią. Obraz "Byzantium" powstał na podstawie sztuki i według scenariusza Moiry Buffini. Reżyserii podjął się Neil Jordan, dla którego epicka, wysmakowana wizualnie historia jest powrotem do tematyki podjętej w "Wywiadzie z wampirem".