Program telewizyjny na weekend 29 września - 1 października i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 29 września - 1 października i nadchodzący tydzień?

Twarda sztuka, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Nadpobudliwa i nieokrzesana Rachel Wilcox (Lindsay Lohan) wciąż popada w konflikt z otoczeniem. Nad sprawiającą ciągłe problemy dziewczyną nie potrafi zapanować nawet jej matka Lilly (Felicity Huffman). Nadszarpnięte nerwy i stres kobieta zagłusza alkoholem. Gdy podczas jednej ze swoich eskapad Rachel powoduje wypadek samochodowy, Lilly postanawia wywieźć ją z San Francisco do mormońskiej osady w stanie Idaho, gdzie mieszka jej rodzicielka, Georgia (Jane Fonda). Wciąż aktywna starsza pani okazuje się kobietą o żelaznych zasadach stawiającą ponad wszystko wiarę w Boga i pracę. Po początkowym szoku wywołanym narzuconą nagle dyscypliną krnąbrna nastolatka zaczyna pokazywać mieszkańcom wioski, na co ją stać. Seria wybryków w jej wykonaniu przełamuje rygor babcinego domu i burzy małomiasteczkowy ład. Jednak wkrótce, po rozmowie z przyjacielem rodziny, dziewczyna zmienia swoje nastawienie i okrywa, jak cenne są więzy łączące ją z matką i babcią.

Miś, Kino Polska, godz. 20:00 (sobota)

Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym), prezes klubu sportowego "Tęcza", szykuje się do wyjazdu do Londynu. Zostaje jednak zatrzymany na granicy, gdyż w jego paszporcie brakuje kilku kartek. Ochódzki podejrzewa, że wyrwała je jego żona Irena (Barbara Burska). Sądzi, że kobieta chce w ten sposób uniemożliwić, a przynajmniej opóźnić jego wyjazd, aby dotrzeć do Londynu przed nim. Małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z tamtejszych banków. Odejście Ireny zmusiło ich do podziału posiadanych dóbr. Konto pozostało jednak nietknięte i całą sumę zgarnie ten, kto pierwszy dotrze nad Tamizę. Ochódzki usiłuje zatem wszelkimi sposobami udaremnić plan małżonki. W końcu postanawia znaleźć swojego sobowtóra, by na jego nazwisko wyrobić nowy paszport. Znajomy Ryszarda, reżyser Hochwander (Krzysztof Kowalewski), ogłasza fikcyjny casting i znajduje łudząco podobnego do Ochódzkiego warszawskiego węglarza Stanisława Palucha. Prześmiewcza komedia Stanisława Barei pokazuje polską codzienność przełomu lat 70. i 80. Reżyser i odtwórca głównej roli, Stanisław Tym, stworzyli scenariusz oparty na serii następujących po sobie groteskowych epizodów, w których bezlitośnie szydzą z absurdów ówczesnej rzeczywistości. "Miś" to jeden z tych filmów, które znają wszyscy i które bezapelacyjnie zasługują na miano dzieła kultowego.

Matrix, TNT, godz. 21:00 (niedziela)

Thomas Anderson, programista koncernu Meta Cortechs, działa pod pseudonimem Neo jako haker. Prześladuje go przeczucie, że z rzeczywistością, w której żyje, jest coś nie tak. Pewnego dnia nawiązuje z nim kontakt Morfeusz uznawany za najniebezpieczniejszego żyjącego człowieka. Od tej pory wszystko toczy się w zawrotnym tempie. Neo dostaje prawo wyboru między poznaniem odpowiedzi na nurtujące go pytania a błogą nieświadomością. Każda z jego decyzji ma nieodwracalne konsekwencje. Mężczyzna chce znać prawdę. Dowiaduje się, że wszystko, co go otacza, to Matrix - iluzja wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Kontrolę nad prawdziwym światem przejęły maszyny. Traktują one ludzi jako źródło energii, pozwalając im żyć tylko w wirtualnej rzeczywistości. Tajemniczy Morfeusz i jego grupa, do której należy m.in. Trinity, to nieliczni, którym udało się wyzwolić z więzów Matriksa, i podjąć walkę z robotami. Rebelianci czekają na wybrańca, który wyzwoli ludzi spod panowania maszyn. Wierzą, że jest nim Neo. Wkrótce mężczyzna staje do ryzykownej rozgrywki z największym wrogiem ludzkości.

Kingsman - tajne służby, Polsat, godz. 20:10 (poniedziałek)

Kigsman to elitarna pozarządowa organizacja, zrzeszająca wybitnych tajnych agentów dżentelmenów. Kiedy w trakcie akcji ginie jeden z nich, pozostali muszą znaleźć godnego zastępcę. Harry Hart (Colin Firth), zwany Galahadem, decyduje się dać szansę Eggsy'emu (Taron Egerton) - niepokornemu nastolatkowi z niższych sfer, który trafił do aresztu. Harry zawdzięcza życie jego ojcu. Wprowadza chłopaka do elitarnego grona rekrutów i szkoli na prawdziwego dżentelmena. Wkrótce młodzi adepci, podopieczni doświadczonego Merlina (Mark Strong), zyskują okazję, by sprawdzić się w akcji. Próbują rozwiązać zagadkę zniknięcia grupy naukowców, polityków i celebrytów. Ślad prowadzi do szalonego milionera i ekologa, Valentine'a (Samuel L. Jackson). Matthew Vaughn ("Kick-Ass", "X-Men: Pierwsza klasa") stworzył ekranizację komiksu Marka Millara. Błyskotliwy pastisz filmów szpiegowskich z laureatem Oscara Colinem Firthem ("Jak zostać królem") oraz dobrze zapowiadającym się młodym aktorem Taronem Egertonem.

Łowca androidów, TNT, godz. 21:00 (wtorek)

Los Angeles, rok 2019. Rick Deckard (Harrison Ford) jest byłym oficerem policji, który pracował jako tzw. "łowca androidów". Jego celem było eliminowanie sztucznie stworzonych klonów człowieka, które pojawiły się na Ziemi. Pewnego dnia mężczyzna zostaje wezwany przez swojego byłego przełożonego, Bryanta (M. Emmet Walsh), który informuje go, że w mieście pojawiły się nielegalnie cztery nowe androidy. Prawdopodobnie szukają one możliwości dostania się do swojego twórcy, doktora Tyrella (Joe Turkel). Pozostawiony bez możliwości odrzucenia propozycji Bryanta Deckard rozpoczyna poszukiwania Roya (Rutger Hauer), Zhory (Joanna Cassidy), Pris (Daryl Hannah) i Leona (Brion James). W ramach śledztwa odwiedza m.in. siedzibę firmy Tyrell Corporation, która odpowiada za projekt androidów. Tam poznaje tajemniczą Rachael (Sean Young). Tymczasem Roy i inne androidy wpadają na trop J.F. Sebastiana (William Sanderson), utalentowanego konstruktora, który może doprowadzić ich do stwórcy.

Cyborg, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Ameryką wstrząsa potężny kryzys ekonomiczny. W rezultacie kraj ogarniają chaos i bezprawie. Cywilizacja legła w gruzach, a świat jest pełen przemocy. Na dodatek ludzi dziesiątkuje epidemia tajemniczej choroby, a pozostałych przy życiu terroryzują bezwzględne gangi. Porządku pilnuje kilku szeryfów. Jednym z nich jest Gibson Rickenbacker (Jean-Claude Van Damme). Wynajmuje go niejaka Pearl Prophet (Dayle Haddon). Kobieta prosi, by eskortował ją w drodze do Atlanty. Wkrótce Gibson dowiaduje się, że nieznajoma jest cyborgiem. W jej ciele umieszczono mikroprocesor z cennymi informacjami. Musi je dostarczyć do ostatniego ocalałego laboratorium naukowego. Dzięki tym danym naukowcy będą mogli wyprodukować szczepionkę, która ocali ludzkość przed zagładą. Podczas podróży Rickenbacker spotyka swojego dawnego wroga Fendera Tremolo (Vincent Klyn), przywódcę gangu, który niegdyś zamordował jego ukochaną. Teraz nadchodzi czas, by wyrównać rachunki...

Escobar: Historia nieznana, TV 4, godz. 21:00 (czwartek)

Nick (Josh Hutcherson), surfer z Kanady, przyjeżdża z bratem i jego żoną do słonecznej Kolumbii. Zamierza poprowadzić tam szkołę surfingu. W pierwszych dniach swego pobytu w kraju spotyka piękną Marię (Claudia Traisac). Dziewczyna, zauroczona Nickiem, postanawia przedstawić go rodzinie. Głową rodu jest wuj Pablo (Benicio Del Toro), którego sympatię surfer zdobywa równie szybko. Wkrótce dowiaduje się jednak, że mężczyzna jest handlarzem narkotyków. Wówczas zaczyna obawiać się o własne życie.