Program telewizyjny na weekend 3-5 listopada i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w weekend 3-5 listopada i w nadchodzący tydzień w telewizji?

Książę i ja, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Wisconsin. Paige Morgan (Julia Stiles) jest przyzwyczajona do ciężkiej pracy. Jako córka miejscowego farmera odznacza się dużą samodzielnością, ma silny charakter i zdecydowanie dąży do celu. Od dziecka marzy od tym, aby zostać lekarką. Zdaje więc na medycynę. Każdą wolną chwilę poświęca nauce, stroniąc od studenckich imprez. Na zajęciach poznaje Eddiego (Luke Mably). Chłopak pomaga jej zdać egzamin z literatury. Wkrótce zakochuje się w Paige z wzajemnością. Ona nie zna jednak całej prawdy o swoim ukochanym. Nie wie, że Eddie jest następcą duńskiego tronu, który przyjechał do Ameryki, by poznać beztroskie studenckie życie. Dorastał na dworze królewskim, otoczony przepychem i skrępowany regułami etykiety. W końcu Paige poznaje pochodzenie swojego chłopaka. Staje przed najważniejszym dylematem życia - zostać lekarzem i spełnić swoje marzenia czy rzucić studia, aby wyjść za mąż za Eddiego i żyć w Europie jako księżna... W roli głównej Julia Stiles, znana m.in. z "Uśmiechu Mony Lizy". gdzie grała u boku Julii Roberts i Kirsten Dunst.

Akademia policyjna, TNT, godz. 21:00 (sobota)

Burmistrz znosi wszelkie wymagania stawiane kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do akademii policyjnej. Dobre sprawowanie i nieposzlakowana opinia nie mają już większego znaczenia, jeśli ktoś próbuje rozpocząć policyjną karierę. Wkrótce na uczelni pojawiają się przypadkowi ludzie, nie bardzo nadający się na stróżów prawa. Wśród nich jest Carey Mahoney (Steve Guttenberg), chuligan i drobny złodziejaszek, który trafia do policji w ramach programu "Służba za wyrok". Szef uczelni komendant Eric Lassard (George Gaynes) postanawia przeciwdziałać tej sytuacji. Decyduje się więc wspierać także nielegalne działania swoich podwładnych - złośliwego porucznika Thaddeusa Harrisa (G.W. Bailey) i sierżant Debbie Callahan (Leslie Easterbrook), by tylko zniechęcić rekrutów do przyszłej służby. Okazuje się to jednak bardzo trudne, bowiem szczęście sprzyja rekrutom. Film jest pierwszą komedią z kultowego już cyklu o studentach akademii policyjnej.


Jak zostać królem, Stopklatka TV, godz. 20:00 (niedziela)

Anglia, 1925 r. Młodszy syn króla Jerzego V, książę Yorku Albert, ma wygłosić przemówienie na Wembley, które radio będzie transmitować na żywo. Sparaliżowany tremą, jąkający się mężczyzna nie jest w stanie wykrztusić z siebie więcej niż kilka słów. Człowiek, który ma być wizytówką potęgi imperium brytyjskiego, obnaża przed tłumem swoją słabość. Po tej publicznej kompromitacji żona Alberta, Elżbieta, zaczyna desperacko szukać pomocy lekarzy. Specjaliści ze szlacheckim rodowodem okazują się zawodni. Decyduje się zaryzykować i za namową Eileen McCleod z Towarzystwa Logopedycznego nawiązuje kontakt z amatorem, Lionelem Logue'em. Ekscentryczny Australijczyk stosuje niekonwencjonalne metody i odnosi imponujące sukcesy w leczeniu wad wymowy. W 1934 roku książę zgadza się rozpocząć kurację. Początkowo jest sceptyczny. Z czasem pomiędzy mężczyznami rodzi się nawet przyjaźń. Książę Albert koronowany na Jerzego VI sprawuje rządy w przełomowym momencie historycznym. Czeka go długa droga i ogrom pracy, nim wygłosi godne króla przemówienie w związku z przyłączeniem Wielkiej Brytanii do wojny.

Prometeusz, Polsat, godz. 20:10 (poniedziałek)

Rok 2089. Dwoje archeologów, Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) i Charlie Holloway (Logan Marshall-Green), odkrywa w Szkocji piktogramy wykonane ponad 35000 lat wcześniej. Ilustrują one układ gwiazd, zbliżony do tych, które stworzyli przedstawiciele poznanych dotąd starożytnych cywilizacji. Naukowcy uznają, że ludzkość została zapoczątkowana przez pozaziemską inteligencję, którą nazywają Inżynierami. Kilka lat później miliarder Peter Weyland (Guy Pearce) sponsoruje ekspedycję naukową na odległy księżyc LV-223. Na pokładzie statku Prometeusz są między innymi: Shaw i Holloway, kapitan statku Janek (Idris Elba), szefowa wyprawy z ramienia Weyland Corporation - Meredith Vickers (Charlize Theron) oraz android David (Michael Fassbender). Członkowie załogi przybywają na miejsce w 2093 roku. Na LV-223 natrafiają na tajemniczą budowlę oraz ślady obcej cywilizacji. Dopiero teraz Elizabeth i jej towarzysze zostają poinformowani, że celem ich misji jest ustalenie, kto stworzył ludzkość. Okazuje się, że poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie może doprowadzić do jej końca... Pierwszy od czasu legendarnego "Łowcy androidów" film science fiction Ridleya Scotta odniósł wielki kasowy sukces.

Skazany na bluesa, Kino Polska, godz. 20:00 (wtorek)

Biografia legendarnego wokalisty formacji Dżem - Ryszarda Riedla. Tychy, 1976 rok. 20-letni Rysiek (Tomasz Kot) poza podstawówką nie ukończył żadnej szkoły i nie ma stałej pracy. Jest zafascynowany kulturą hippisowską. Postawa życiowa chłopaka nie podoba się jego ojcu (Adam Baumann). Między mężczyznami wciąż dochodzi do konfliktów. Rysiek od dzieciństwa przyjaźni się z Indianerem (Maciej Balcar). Ich wspólną pasją jest muzyka. Razem też eksperymentują z narkotykami. Nawet po ślubie z Golą (Jolanta Fraszyńska) i narodzinach dwojga dzieci Riedel nie myśli o stabilizacji. Wówczas jest już wokalistą bluesowego zespołu Dżem. Zdobywa coraz większą popularność i staje się idolem dla rzeszy fanów. Niestety uzależnienie od narkotyków nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Umiera w wieku zaledwie 37 lat. Film w 2005 na FPFF w Gdyni zdobył trzy nagrody (kostiumy, Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszy debiut dla Tomasza Kota).

Striptiz, TVN 7, godz. 20:00 (środa)

Erin Grant (Demi Moore) traci posadę w FBI i jako bezrobotna także prawo do opieki nad swoją siedmioletnią córeczką Angelą (Rumer Willis). Chcąc zdobyć pieniądze niezbędne do odzyskania dziecka, podejmuje dobrze płatną pracę tancerki w nocnym lokalu. Piękna i zmysłowa szybko zostaje gwiazdą erotycznego tańca. Wśród licznych wielbicieli jej wdzięków jest skorumpowany i bezwzględny kongresmen David Dilbeck (Burt Reynolds), który właśnie przygotowuje się do nowej kampanii wyborczej, oraz Jerry Killian (William Hill). Drugi z nich, chcąc pomóc Erin w odzyskaniu praw do dziecka, zaczyna szantażować Dilbecka. Wkrótce zostaje zamordowany przez ludzi nasłanych przez polityka. Prowadzący dochodzenie detektyw Al Garcia (Armand Assante) chce znaleźć sprawcę. Namawia Erin do współpracy. W zamian obiecuje, że córka wróci pod jej opiekę. Kiedy śmierć sędziego, który ogłosił wyrok niekorzystny dla Erin, oddala w czasie rozpatrzenie jej odwołania od tej decyzji, w głowie striptizerki rodzi się ryzykowny plan. Mistrzyni uwodzenia w typowej dla swojego wizerunku roli, za którą otrzymała 12,5 mln dolarów i... niechlubną Złotą Malinę. Małą Angelę zagrała Rumer Willis, córka Demi Moore i Bruce'a Willisa.

Przeklęta, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Los Angeles. Wróżka ostrzega przyjaciółki, Jenny (Mya) i Becky (Shannon Elizabeth), przed niebezpieczeństwem. Tymczasem w innej części miasta Ellie (Christina Ricci) odbiera ze szkoły brata, Jimmy'ego (Jesse Eisenberg). Gdy wracają samochodem do domu, zderzają się z autem Becky. Rodzeństwo usiłuje wydobyć tę ostatnią z rozbitego pojazdu. Wtedy zjawia się krwiożerczy stwór, który porywa poszkodowaną. Ellie i jej brat nie odnoszą poważnych obrażeń, oprócz zadrapań i nacięć na skórze. Wkrótce jednak oboje dostrzegają zmiany zachodzące w ich organizmach. Wyostrzają im się bowiem zmysły wzroku i węchu, stają się też silniejsi. W międzyczasie chłopak Ellie, Jake (Joshua Jackson), rozkręca działalność klubu nocnego. Na przyjęciu biznesowym zjawia się ważny gość, Scott Baio, w towarzystwie Jenny. Jest tam również publicystka Joannie, która uwodzi Jake'a. Wkrótce Jenny zostaje zaatakowana przez potwora. Tymczasem Jake wyjawia Ellie, że jest wilkołakiem. Dzieło mistrza kina grozy, autora takich filmów, jak "Koszmar z ulicy Wiązów", "Wzgórza mają oczy" oraz "Wąż i tęcza".