Program telewizyjny na weekend 31 marca - 2 kwietnia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 31 marca - 2 kwietnia i nadchodzący tydzień?

Kochanie, chyba cię zabiłem, Kino Polska, godz. 20:00 (piątek)

Śledczy Wierzbowski (Ireneusz Czop) to twardziel, który doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony jego wybrykami przełożony skazuje Wierzbowskiego na towarzystwo funkcjonariusza Grasia (Arkadiusz Jakubik), specjalisty od papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana (Zbigniew Zamachowski) - który pechowo zastrzelił niewierną żonę (Izabela Kuna) i jej kochanka (Leszek Lichota).

Dzień świra, Stopklatka TV, godz. 22:20 (sobota)

Film przedstawia jeden dzień z życia Adasia Miauczyńskiego (Marek Kondrat). 49-letni polonista uczy w liceum. Jest sfrustrowanym polskim inteligentem. Żona (Joanna Sienkiewicz) odeszła, ponieważ uznała go za nieudacznika. Teraz sama wychowuje ich jedynego syna, Sylwusia (Michał Koterski). Adaś żyje ze skromnej nauczycielskiej pensji i co miesiąc płaci alimenty. Cierpi na nerwicę natręctw, polegającą na liczeniu wykonywanych czynności. Rano boi się wstać z łóżka, z lękiem myśli o przyszłości. Żarliwie klnie, żegna się, rytualnie gimnastykuje się siedem razy, pociąga siedem łyków wody mineralnej, myje się siedmioma ruchami ręki, wsypuje do miseczki siedem garści płatków śniadaniowych. Zażywa mnóstwo leków: na chęć do życia, na witalność i na dobre funkcjonowanie mózgu. Gdy poranną ciszę burzą różne hałasy, Adaś robi awanturę, po której jest skrajnie wyczerpany, choć jest dopiero ranek. Ma przed sobą jeszcze trudną lekcję polskiego, obiad u matki (Janina Traczykówna), kłótnię z byłą żoną oraz spacer z niezbyt rozgarniętym synem. Obsypany nagrodami film Marka Koterskiego.

Poszukiwacze zaginionej Arki, TVN, godz. 21:35 (niedziela)

Rok 1936. W trakcie jednej z ekspedycji archeolog Indiana Jones (Harrison Ford) odkrywa w Peru starożytny grobowiec. Na jego trop wpada także największy rywal badacza, pracujący dla nazistów Rene Belloq (Paul Freeman). Podstępem wykrada on złotego bożka - znalezisko Jonesa. Jakiś czas później Indiana otrzymuje tajne zadanie od służb specjalnych. Ma odszukać pustynne miasto, odkryte rzekomo przez niemieckich naukowców. Tam, w podziemiach świątyni, znajduje się legendarna Arka Przymierza. Jones wyrusza do Egiptu, by nie dopuścić do przejęcia zabytku przez nazistów. Podczas podróży przez Nepal spotyka swoją dawną miłość, Marion Ravenwood (Karen Allen), której ojciec - także archeolog - odnalazł głowicę laski Ra, należącej do Mojżesza. To właśnie dzięki niej można dotrzeć do skarbu. Badacz w towarzystwie Marion przybywa do Kairu. Na miejscu przekonuje się, że Niemcy są już bliscy sukcesu i zrobią wszystko, by wyeliminować rywali. Także Belloq nie zamierza rezygnować ze zdobycia cennej relikwii. Obraz Stevena Spielberga stał się filmową klasyką i wyznaczył nowe standardy kina przygodowego. Zdobył cztery Oscary, m.in. za efekty specjalne i scenografię.

Terminator: Genisys, Polsat, godz. 20:10 (poniedziałek)

Rok 2029. John Connor (Jason Clarke) przewodzi rebeliantom, którzy przeciwstawiają się zagrażającym ludzkości cyborgom. Misja mężczyzny jest trudna do wykonania, ponieważ musi on stawić czoło zarówno wrogom z przeszłości, jak i nadchodzącym niebezpieczeństwom. Connor decyduje się wysłać swojego pomocnika, porucznika Kyle'a Reese'a (Jai Courtney) w przeszłość, do roku 1984, aby ten ocalił jego matkę, Sarah Connor (Emilia Clarke). Kyle i Sarah wraz z terminatorem (Arnold Schwarzenegger) muszą powstrzymać zabójcę. Piąta część przygód kultowego superbohatera, z niezrównanym Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Obraz wyreżyserował laureat Emmy, Alan Taylor ("Rodzina Soprano", "Thor: Mroczny świat").

13. dzielnica, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

Rok 2013, Paryż. 13. dzielnica miasta, na polecenie rządu odgrodzona jest od reszty wysokim murem. Tu rządzą mafia, gangi, przemoc i narkotyki. Jeden z tamtejszych gangów kradnie należącą do rządu broń masowego rażenia. Agent Damien Tomaso (Cyril Raffaelli), specjalista sztuk walki kształcony w najbardziej renomowanych szkołach policyjnych, zostaje wysłany do niebezpiecznego rewiru. Znajduje on sojusznika, Leito (David Belle), jednego z nielicznych mieszkańców blokowiska, który próbuje sprzeciwić się gangsterom i walczy z handlarzami narkotyków. Gangster Taha (Larbi Naceri), który ukradł broń, porwał też jego młodszą siostrę Lolę (Dany Verissimo). Leito, w miarę trwania dochodzenia, zaczyna podejrzewać, że w kradzież bomby zamieszani są najwyżsi urzędnicy państwowi, w tym również przełożeni Damiena. Wobec niezbitych argumentów partnera agent po raz pierwszy w swojej karierze chce zakwestionować wydane mu rozkazy.

Bullet, TV 4, godz. 21:00 (środa)

Los Angeles. Zasłużony dla policji tajny agent Frank "Bullet" Marasco (Danny Trejo) wyrobił sobie opinię jednego z najgroźniejszych i najskuteczniejszych funkcjonariuszy. Po latach wyczerpującej służby mężczyzna postanawia przejść na emeryturę. Zmienia zdanie, gdy jego wnuczek i córka gubernatora zostają porwani przez mafijnego bossa, Carlita Kane'a (Jonathan Banks). Marasco zrobi wszystko, by oswobodzić nastolatków z rąk przestępcy. W sensacyjnej produkcji Nicka Lyona trup ściele się gęsto. Film nawiązuje do klasyki kina B i obrazów z lat 80. Główne role zagrali: Danny Trejo ("Od zmierzchu do świtu", "Maczeta"), Jonathan Banks ("Gliniarz z Beverly Hills", serial "Breaking Bad"), John Savage ("Łowca jeleni", "Hair") oraz Torsten Voges ("Big Lebowski", "Funny People").

Jeziorak, TVP 2, godz. 21:45 (czwartek)

Niewielka miejscowość na polskiej prowincji. Podczas akcji likwidacji leśnej bimbrowni oddział policjantów zostaje ostrzelany. Jeden z funkcjonariuszy odnosi poważne rany. Zadanie wyjaśnienia sprawy otrzymuje Iza Dereń (Jowita Budnik). Ciężarna policjantka musi jednocześnie zająć się rozwiązaniem zagadki śmierci młodej kobiety, której zwłoki zostały znalezione w dryfującej po jeziorze łódce. Pomaga jej aspirant Wojciech Marzec (Sebastian Fabijański). Prywatnie funkcjonariuszka zmaga się z osobistym dramatem. Jej kolega po fachu, a zarazem życiowy partner, zaginął wraz z innym policjantem podczas służby. Śledztwo w tych sprawach ujawnia zaskakujące fakty, także dotyczące przeszłości Dereń.