Program telewizyjny na weekend 4-6 sierpnia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 4-6 sierpnia i nadchodzący tydzień?

Cop Land, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Będący pod wpływem alkoholu młody policjant Murray Babitch (Michael Rapaport) zabija dwóch czarnoskórych mężczyzn. Aby mu pomóc, Ray Donlan (Harvey Keitel) podrzuca do auta ofiar broń i pozoruje samobójstwo kolegi, który ukrywa się w miasteczku Garrison niedaleko Nowego Jorku. Porządku pilnuje tam szeryf Freddy Heflin (Sylvester Stallone), lekceważony przez wszystkich funkcjonariuszy. Freddy nie słyszy na jedno ucho od czasu, gdy ocalił tonącą Liz Randone (Annabella Sciorra), w której się kocha. Przyjacielem Heflina jest tajniak Gary Figgis (Ray Liotta). Pewnego dnia do Garrison przybywa nowojorski detektyw Moe Tilden (Robert De Niro), który podejrzewa manipulację w sprawie Babitcha. Przekonany o niewinności policjantów Freddy odmawia współpracy. Tymczasem Donlan dochodzi do wniosku, że Babitch może zaszkodzić interesom jego i jego kolegów, zamieszanych w aferę korupcyjno-przemytniczą. Postanawiają się go pozbyć.

Rzeź, Kino Polska, godz. 20:00 (sobota)

Nowy Jork. Na placu zabaw w parku dochodzi do bójki dwóch 11-letnich chłopców. Zachary Cowan (Elvis Polanski) uderza swojego rówieśnika w twarz kijem. Wkrótce rodzice pokrzywdzonego Ethana (Eliot Berger) - Penelope (Jodie Foster) i Michael (John C. Reilly) Longstreet zapraszają państwa Cowan do swojego domu, by wyjaśnić, jak i dlaczego doszło do przykrego incydentu. Początkowo gospodarze oraz ich goście - Alan (Christoph Waltz) i Nancy (Kate Winslet) - starają się zachować klasę, jednak ich rozmowa szybko przeradza się w lawinę potyczek słownych i wzajemnych złośliwości. W tym starciu stawką jest dobre imię i status każdego z uczestników spotkania i wszystkie chwyty wydają się dozwolone. Na jaw zaczynają wychodzić najbardziej skrywane tajemnice obu par. Poruszone zostają także kontrowersyjne tematy niezwiązane z pierwotnym celem dyskusji - począwszy od mizoginizmu, poprzez uprzedzenia rasowe, a skończywszy na homofobii. Napięcie i obopólna wrogość niebezpiecznie narastają... Film na podstawie sztuki teatralnej Yasminy Rezy pt. "Bóg mordu".

Kroniki Riddicka, AXN, godz. 19:40 (niedziela)

Armia wojowników zwanych Nekromongerami, Półumarłymi lub Śmierciodzierżcami wzbudza grozę w całym wszechświecie. Najemnicy pod wodzą lorda Marshala, fanatycznego kapłana prowadzącego krucjatę przeciwko ludzkości, podbijają planetę za planetą, nie okazując nikomu litości. Tymczasem posiadający dar widzenia w ciemności recydywista Riddick, najbardziej poszukiwany zbieg we wszechświecie, stara się uniknąć schwytania przez łowców głów. Grupie pościgowej przewodzi przebiegły Toombs. Wkrótce uciekinierowi udaje się pokonać swoich prześladowców, którym zabiera statek kosmiczny. Dzięki niemu dociera do planety Helion, miejsca zamieszkania postępowego społeczeństwa, które zostało zaatakowane przez lorda Marshala. Niebawem Riddick dowiaduje się, że wyrok na niego wydał jego dawny znajomy, Imam. Nieoczekiwanie pomocy mężczyźnie udziela ambasador Aereon. Oprócz podjęcia wspólnej walki z Nekromengerami, oboje chcą także rozwikłać tajemnicę pochodzenia kosmicznego bohatera. Wkrótce dochodzi do międzyplanetarnej rozgrywki, w której stawką jest przyszłość ludzkiej rasy.

Czas przemian, Stopklatka TV, godz. 20:00 (poniedziałek)

Anglia, XVII w. Młody ambitny student medycyny, Robert Merivel (Robert Downey Jr.), ratuje życie ulubionej suczce króla Karola II (Sam Neill), Lulu. W dowód wdzięczności władca zaprasza go na dwór, gdzie gustujący w dobrej zabawie i pięknych niewiastach przyszły doktor może w pełni korzystać z uroków życia. Sytuacja się komplikuje, kiedy król każe mu poślubić jedną z królewskich nałożnic - Celię Clemence (Polly Walker), aby w ten sposób odsunąć podejrzenia zazdrosnej królowej. Karol II wydaje podwładnemu jeszcze jeden rozkaz: Robertowi pod żadnym pozorem nie wolno się zakochać w małżonce. Niestety, Merivel szybko ulega wdziękom Celii. Kiedy władca dowiaduje się o tym, pozbawia go jego pozycji i bogactwa. Wyrzucony z dworu młodzieniec zwraca się o pomoc do dawnego kolegi, Johna Pearce'a (David Thewlis), który praktykuje w szpitalu dla obłąkanych. Podejmując pracę u boku przyjaciela Merivel rozpoczyna długą, pełną wyrzeczeń i cierpienia drogę przemiany własnego życia. Adaptacja powieści Rose Tremain.

Oszukać przeznaczenie, TNT, godz. 21:00 (wtorek)

Alex (Devon Sawa) wybiera się na szkolną wycieczkę do Paryża. Po zajęciu miejsca w samolocie ma przerażającą wizję, w której maszyna eksploduje tuż po starcie. Alex wpada w panikę i domaga się, aby wszyscy pasażerowie opuścili pokład. Personel nie chce go jednak słuchać i dochodzi do awantury. Alex i jego przyjaciele - w tym Billy (Seann William Scott) i Tod (Chad Donella) - zostają zmuszeni do opuszczenia pokładu. Samolot wybucha zaraz po starcie. Alex staje się jednym z głównych podejrzanych o doprowadzenie do tragedii. Chłopak jest przekonany, że on i osoby, które ocalały z katastrofy, i tak niebawem umrą. Wkrótce jego przyjaciele zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach.

Och, Karol, Kino Polska, godz. 20:00 (środa)

Architekt Karol Górski (Jan Piechociński) jest wielbicielem kobiet i niepoprawnym podrywaczem. Jego żona Maria (Danuta Kowalska), chociaż jest już zmęczona ekscesami męża, wciąż mu wybacza. Tymczasem jedna z kochanek Karola, Irena (Jolanta Nowak) złości się, że - mimo obietnic - nie rozwodzi się on z Marią, Paulina (Marta Klubowicz) spodziewa się jego dziecka, a Wanda (Dorota Kamińska) próbuje załatwić mu korzystny kontrakt w Nigerii. Każda z pań oczekuje od niego wierności, pretensje do niego rosną więc z dnia na dzień. Wreszcie sytuacja wymyka się spod kontroli. Pewnego wieczoru Karol zastaje w swoim domu wszystkie cztery panie. Od tej chwili nie opuszczają go na krok, chcąc dać nauczkę niewiernemu partnerowi. Dla niego jest to jednak kara zbyt ciężka... Roman Załuski to reżyser obdarzony talentem i wrażliwością, co pozwala mu wykorzystywać różne konwencje i stylistyki. Znany z pasji do opisywania współczesności ("Dom", "Godzina za godziną", "Kardiogram", "Zaraza"), ma też w dorobku udane melodramaty ("Anatomia miłości" z pamiętną kreacją Barbary Brylskiej) oraz komedie ("Kogel-mogel", "Galimatias, czyli kogel-mogel 2", "Wyjście awaryjne", "Komedia małżeńska"). Główny bohater "Och, Karol!" wiedzie dostatnią i wygodną egzystencję. W połowie lat 80., kiedy powstał film, mogło to być marzeniem przeciętnego Polaka. Krytyka miała nawet za złe reżyserowi, że nazbyt oddalił się od rzeczywistości. W filmie dopatrzono się jednak kilku głębszych refleksji na temat relacji mężczyzn i kobiet.

Serce, serduszko, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Po śmierci matki dziesięcioletnia Masza (Maria Blandzi) trafia do domu dziecka. Zachowuje jednak siłę i marzenia o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka, rusza za nią ekscentryczna opiekunka, Kordula (Julia Kijowska). Wspólnie przemierzą Polskę od Bieszczad do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Po drodze spotykają księdza hip-hopowca (Borys Szyc), zwariowaną panią weterynarz (Gabriela Muskała), pustelnika i lalkarza (Franciszek Pieczka) oraz wiele innych ciekawych postaci. Śladem Maszy i Korduli podąża policja, a także ojciec dziewczynki (Marcin Dorociński), który chce odzyskać szacunek córki. Film drogi w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego o sile miłości i marzeń. W roli głównej debiutantka Maria Blandzi.