Program telewizyjny na weekend 7 - 9 kwietnia i nadchodzący tydzień


Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 7 - 9 kwietnia i nadchodzący tydzień?

Książę i ja, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Wisconsin. Paige Morgan (Julia Stiles) jest przyzwyczajona do ciężkiej pracy. Jako córka miejscowego farmera odznacza się dużą samodzielnością, ma silny charakter i zdecydowanie dąży do celu. Od dziecka marzy od tym, aby zostać lekarką. Zdaje więc na medycynę. Każdą wolną chwilę poświęca nauce, stroniąc od studenckich imprez. Na zajęciach poznaje Eddiego (Luke Mably). Chłopak pomaga jej zdać egzamin z literatury. Wkrótce zakochuje się w Paige z wzajemnością. Ona nie zna jednak całej prawdy o swoim ukochanym. Nie wie, że Eddie jest następcą duńskiego tronu, który przyjechał do Ameryki, by poznać beztroskie studenckie życie. Dorastał na dworze królewskim, otoczony przepychem i skrępowany regułami etykiety. W końcu Paige poznaje pochodzenie swojego chłopaka. Staje przed najważniejszym dylematem życia - zostać lekarzem i spełnić swoje marzenia czy rzucić studia, aby wyjść za mąż za Eddiego i żyć w Europie jako księżna... W roli głównej Julia Stiles, znana m.in. z "Uśmiechu Mony Lizy". gdzie grała u boku Julii Roberts i Kirsten Dunst.

Joanna, Kino Polska, godz. 20:00 (sobota)

Kraków, czasy hitlerowskiej okupacji. Joanna Kurska pracuje jako kelnerka. Stara się prowadzić w miarę normalne życie. Nie jest to jednak łatwe. Czuje się wszechobecny strach, który potęgują częste łapanki. Jedną z nich Niemcy tym razem przeprowadzają w okolicy lokalu, w którym pracuje Kurska. Jej ofiarami padają także goście restauracji. Jest wśród nich Żydówka, której towarzyszy córka. Zdemaskowana przez szmalcownika kobieta w ostatniej chwili wysyła siedmioletnią Różę do znajdujacego się naprzeciwko kościoła. Tam także ucieka przerażona Joanna. Kobieta ukrywa małą Żydówkę w swoim mieszkaniu. O jej sekrecie nie wiedzą nawet najbliżsi. Podczas rewizji odkrywa go jednak oficer SS. Zafascynowany atrakcyjną nieznajomą wojskowy proponuje jej układ. W zamian za seks zobowiązuje się nie wyjawić jej tajemnicy. Wkrótce po okolicy zaczynają krążyć plotki o romansie Polki z niemieckim majorem, które rozpowiada m.in. dozorczyni Kamińska. Od Joanny odwracają się jej bliscy i przyjaciele. Kurska postanawia jednak za wszelką cenę walczyć o dobro Róży i nie zważać na reakcje nieświadomego prawdy otoczenia.

Indiana Jones i ostatnia krucjata, TVN, godz. 21:35 (niedziela)

1912 r. Ojciec nastoletniego Indiany (River Phoenix) sprawia, że obaj ciągle wpadają w tarapaty. Rodzic wymaga od chłopaka, by to on zawsze ratował ich z opresji. W 1938 r. Indiana Jones (Harrison Ford) jest uznanym wykładowcą archeologii. Pewnego dnia kolekcjoner dzieł sztuki, Walter Donovan (Julian Glover), mówi mu o ekspedycji poszukującej Świętego Graala. Według legendy artefakt ten zapewnia nieśmiertelność. Wskazówki, jak dotrzeć do naczynia, wyryto na kamiennej płycie. Brakuje jednak fragmentu z nazwą miasta, w pobliżu którego ukryto kielich. Okazuje się też, że jeden z uczestników wyprawy został porwany przez nazistów, którzy też chcą znaleźć Graala. Gdy Indiana dowiaduje się, że uprowadzony członek ekspedycji to jego niewidziany od dawna ojciec, Henry (Sean Connery), jedzie z muzealnikiem Marcusem Brodym (Denholm Elliott) do Wenecji. Zamierza odszukać grobowiec jednego z trzech średniowiecznych rycerzy, którzy odnaleźli cudowne naczynie. Zabiera ze sobą notatki ojca, zawierające wyniki badań nad Świętym Graalem. Na miejscu spotykają niemiecką uczoną, dr Elsę Schneider (Alison Doody). Indiana zakochuje się w niej. Nie wie jednak, że jest ona agentką.

Szklana pułapka 4.0, Polsat, godz. 20:10 (poniedziałek)

W całych Stanach Zjednoczonych trwają uroczyste obchody Dnia Niepodległości. Właśnie wtedy terroryści przejmują kontrolę nad komputerową centralą USA. Zamierzają opanować systemy, od których zależy funkcjonowanie całego kraju. Grupą dowodzi były pracownik Departamentu Obrony, Thomas Gabriel (Timothy Olyphant). Większość lokalnych policjantów w związku ze świętem przebywa na urlopie. Władze zlecają więc wyspecjalizowanym detektywom odnalezienie hakerów. W sprawę zostaje zaangażowany także słynny policjant John McClane (Bruce Willis), który ma na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć. Jedzie on do mieszkania jednego z podejrzanych, Matta Farrella (Justin Long), którego ma doprowadzić na komisariat. Gdy tylko się tam zjawia, budynek zostaje ostrzelany. John i młody informatyk cudem uchodzą z życiem. Okazuje się, że Farrell nieświadomie pomógł terrorystom. Teraz jest jedyną osobą, która wie, jak ich powstrzymać. Tym samym staje się ich celem. Kiedy wychodzi na jaw, że w aferę wmieszał się McClane, Gabriel postanawia porwać jego córkę, Lucy (Mary Elizabeth Winstead). Film jest czwartą odsłoną historii słynnego nowojorskiego policjanta.

Pogromcy duchów, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

Trzech nowojorskich parapsychologów - Peter Venkman (Bill Murray), Raymond Stantz (Dan Aykroyd) i Egon Spengler (Harold Ramis) - traci fundusze na badania i zostaje wyrzuconych z uniwersytetu. Postanawiają zająć się biznesem i organizują przedsiębiorstwo usługowe "Pogromcy duchów", które specjalizuje się w zwalczaniu nadprzyrodzonych istot, nawiedzających Nowy Jork. Sukcesy i rosnąca sława firmy nie podobają się urzędnikowi magistratu, Walterowi Peckowi (William Atherton), któremu udaje się doprowadzić do zamknięcia trzech przyjaciół w szpitalu psychiatrycznym. Tymczasem miasto opanowuje starożytny sumeryjski bóg, Gozer, który dostał się do Nowego Jorku międzywymiarowym kanałem znajdującym się w mieszkaniu pierwszej klientki pogromców upiorów, Dany (Sigourney Weaver). Wkrótce posłuszne mu potwory są już w każdym zakątku miasta. Burmistrz, wbrew protestom Pecka, wzywa parapsychologów na pomoc. Venkman, Stantz i Spengler stają do walki z Gozerem. Film był jednym z największych kasowych hitów lat 80. Nominowana do Oscara tytułowa piosenka "Ghostbusters" zajmowała przez długi czas czołowe miejsca na listach przebojów. Film dostał również nominację Akademii za efekty specjalne.

Uwikłanie, Kino Polska, godz. 20:00 (środa)

Psychoterapeuta dr Cezary Rudzki (Olgierd Łukaszewicz) leczy Henryka Telaka (Krzysztof Globisz) kontrowersyjną metodą ustawień rodzinnych Berta Hellingera, która rzekomo pomaga zażegnać różnego rodzaju sytuacje kryzysowe. W trakcie terapii Telak zostaje zamordowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska), córka znanego profesora prawa (Janusz Morgenstern), która wcześniej zajmowała się przestępczością gospodarczą. Współpracuje z nią komisarz policji Sławomir Smolar (Marek Bukowski), jej kolega ze studiów i były kochanek. Z początku podejrzanymi są pozostali przy życiu uczestnicy seansu. Potem jednak śledczy wpadają na trop afery, w którą zamieszani są przedstawiciele współczesnego biznesu. Jednym z nich jest Witold Osuchowski (Andrzej Seweryn), wpływowy prezes firmy doradczej, niebezpieczny człowiek z podejrzaną przeszłością. Prowadząc najtrudniejsze w karierze dochodzenie, Szacka dociera do faktów, o których od lat krążą legendy. Przy okazji wychodzą na jaw skrywane przez lata tajemnice. Ekranizacja powieści Zygmunta Miłoszewskiego.

Braterstwo broni, TV 4, godz. 21:00 (czwartek)

Akcja filmu skupia się na bratobójczych walkach w Korei w latach 50. XX wieku. Wojna ta pochłonęła nie tylko wiele ofiar, ale spowodowała rozpad więzi rodzinnych niszcząc wzajemną miłość i zaufanie. Kilka lat po wojnie koreańscy archeolodzy identyfikują męski szkielet. Początkowo myślą, że to Jin-seok (Won Bin). Okazuje się, że mimo sędziwego wieku mężczyzna nadal żyje, a znaleziony szkielet należy do jego zaginionego w czasie wojny brata, Jin-tae (Jang Dong-Kun). Przed wojną Jin-tae był szewcem, ciężko pracował, by zapewnić godziwy start i naukę w college'u młodszemu Jin-seokowi. Wszystkie nadzieje i marzenia zostały pogrzebane, gdy bracia zostają zmuszeni do wzięcia udziału w wojnie, którą potępiają. Daleko od domu i rodziny, Jin-tae przysięga chronić Jin-seoka nie bacząc na niebezpieczeństwo. Los wystawi ich braterską miłość na dramatyczne próby. Obraz zdobył duży rozgłos i uznanie publiczności za doskonałe sceny batalistyczne i ciekawie opowiedzianą, dramatyczną historię. Film otrzymał główne nagrody na Festiwalu Filmowym Azji i Pacyfiku.