Program telewizyjny na weekend 7 lipca - 9 lipca i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w weekend 7 lipca - 9 lipca i nadchodzący tydzień?

Córka mojego szefa, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Tom Stansfield (Ashton Kutcher) ma wymagającego szefa (Terence Stamp), którego wszyscy w firmie panicznie się boją. Chłopak stara się zasłużyć na awans. Kiedy wpada mu w oko urocza córka pracodawcy, Lisa Taylor (Tara Reid), nie ma odwagi wyznać jej swych uczuć. Pewnego dnia szef prosi Toma, aby przez jedną noc pilnował jego luksusowej rezydencji. Jeśli dobrze wywiąże się z powierzonego zadania, może liczyć na awans. Chłopak podejmuje wyzwanie, myśląc, że dzięki temu zbliży się też do Lisy. Niestety, gdy tylko za gospodarzem zamykają się drzwi, dom odwiedzają zwariowani goście. Najpierw pojawia się syn właściciela posesji, Red (Andy Richter), który ma sądowy zakaz zbliżania się do domu rodzica. W ślad za nim przybywa diler narkotyków T.J. (Michael Madsen), który ma od niego odebrać paczkę z towarem. Na koniec na progu rezydencji stają wyrzucona rano z pracy sekretarka Audrey Bennett (Molly Shannon), jej nieokrzesany chłopak i grupa przyjaciół, która chciała wstawić się za zwolnioną dziewczyną. Nad całym tym rozgardiaszem bezskutecznie stara się zapanować Tom. Jakby kłopotów było mało ukochana sowa pracodawcy, która rzekomo od lat nie lata, ucieka przez otwarte okno...

Piekielna głębia, TNT, godz. 21:00 (sobota)

Doktor Susan McCallister (Saffron Burrows) kieruje laboratorium Aquatica zajmującym się badaniami nad rekinami. Jej nowy program badawczy wzbudza wiele kontrowersji. Susan postanowiła wszczepić ludzkie tkanki do mózgu groźnych drapieżników - rekinów mako. Uważa, że białko z mózgu rekinów może pomóc ludziom z chorobą Alzheimera. Zagorzałym przeciwnikiem jej eksperymentów jest światowej sławy autorytet zajmujący się rekinami, Carter Blake (Thomas Jane). Naukowiec obawia się, że rezultaty badań mogą okazać się nieprzewidywalne. Aby kontynuować doświadczenia, Susan musi zdobyć pieniądze. Zaprasza do swojego dryfującego laboratorium sponsora, Russella Franklina (Samuel L. Jackson). W obecności obserwatorów kobieta przeprowadza eksperyment na mózgu rekina. Nieoczekiwanie zwierzę odzyskuje przytomność i atakuje zgromadzonych. Jakby nie dość było problemów, w tym samym momencie rozpętuje się tropikalna burza. Goście znajdujący się na pokładzie Aquatiki stają się jej więźniami, a wyswobodzone rekiny mako pływają zalanymi wodą korytarzami laboratorium. Rozpoczyna się dramatyczna walka. Popis specjalistów od efektów specjalnych i animacji komputerowej.

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, Stopklatka TV, godz. 20:00 (niedziela)

Komedia satyryczna ukazująca absurdy życia w PRL-u lat 70. Dyrektor Krzakoski (Krzysztof Kowalewski) jedzie służbowo do Paryża. W ambasadzie poznaje Danusię (Ewa Ziętek), z którą spędza upojną noc, czego efektem okazuje się ciąża. Kiedy Krzakoski dowiaduje się, że dziewczyna jest córką ważnego prominenta, postanawia rozwieść się z żoną Anną (Ewa Wiśniewska) i poślubić Danusię. Małżeństwo z córką tak ważnej osobistości pozwoliłoby mu utrzymać stanowisko w podupadającym przedsiębiorstwie. Musi jednak najpierw pozbyć się żony. Chce jej udowodnić zdradę. Swojemu zastępcy Dudale (Stanisław Tym) zleca znalezienie w firmie kandydata na uwodziciela małżonki. Jednak pracownicy są mało atrakcyjni. Krzakoski powierza więc dawnemu koledze, fotografowi Romanowi Ferde (Bronisław Pawlik), wykonanie kompromitujących ją zdjęć. Wszystkie zabiegi Krzakoskiego spełzają jednak na niczym, a na całym zamieszaniu najbardziej korzysta jego zastępca.

Słodkie i ostre, TVN 7, godz. 20:00 (poniedziałek)

Cztery przyjaciółki, należące do zespołu cheerleaderek, prowadzą beztroskie życie nastolatek. Kapitan zespołu, Diane (Marley Shelton), jest zakochana w jednym z graczy drużyny piłkarskiej, Jacku Bartletcie (James Mardsen). Kansas (Mena Suvari) to wieczna buntowniczka, Hannah (Rachel Blanchard) jest do przesady uczciwa, a Lucy (Sara Marsh) marzy o studiowaniu na Harvardzie. Kiedy Diane i Jack potrzebują gotówki, koleżanki postanawiają pomóc im i organizują napad na bank.

1920 Bitwa Warszawska, Kino Polska, godz. 20:00 (wtorek)

Warszawa, 1920 rok. Polski poeta i ułan Jan Krynicki zakochuje się w aktorce teatru rewiowego, Oli. W obliczu zbliżającej się wojny z bolszewikami postanawiają jak najszybciej wziąć ślub. W kościele św. Anny sakramentu małżeństwa udziela im młody ksiądz Ignacy Skorupka. Zaraz po ceremonii pan młody wyrusza na front. On i jego dzielni towarzysze muszą stawić czoło siłom Lenina, który planuje rozprzestrzenienie rewolucji proletariackiej na całą Europę. Wkrótce grupa Krynickiego zostaje rozbita. Jan zostaje posądzony o sympatie komunistyczne i bolszewicką agitację. Sąd wojskowy skazuje go na karę śmierci. Czekista Bykowski postanawia ocalić mu życie i włącza go do swojego bolszewickiego oddziału. Ułan ma mu pomóc w redakcji propagandowych ulotek. Tymczasem do Oli docierają wieści o zaginięciu męża. Dziewczyna nie może już znieść bezczynności i wyrusza na wojnę w charakterze sanitariuszki. Ma nadzieję odszukać ukochanego. Tymczasem linia frontu przesuwa się w pobliże Warszawy i marszałek Piłsudski podejmuje ryzykowną decyzję o kontrofensywie. Dochodzi do decydującego starcia.

Bohater i strach, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Detektyw Danny O'Brien (Chuck Norris) ujmuje seryjnego mordercę kobiet Simona Moona (Jack O'Halloran). Mieszkańcy Kalifornii nadali psychopacie przydomek Strach, a O'Brienowi - Bohater. Wyczynu tego detektyw omal nie przypłacił życiem. Musiał poddać się kuracji psychiatrycznej, którą prowadziła doktor Kay Griffith (Brynn Thayer). Wkrótce stali się parą, a teraz jego partnerka spodziewa się dziecka. Po trzech latach Moon ucieka z więzienia. Wszyscy sądzą jednak, że zginął w wypadku, spadając w przepaść. Jedynie O'Brien sceptycznie traktuje tę informację. Wkrótce w mieście zostaje zamordowana kobieta. Gdy detektyw otrzymuje tę wiadomość, jest pewien, że sprawcą jest Moon. Przeczuwa, że niebawem nastąpią kolejne zbrodnie. Przełożeni wymuszają na nim, by informacja o tym nie dostała się do prasy. Tymczasem O'Brien szykuje się do ponownego starcia z mordercą. Trafnie przewiduje rejon działania zabójcy - budynek nowo otwartego teatru.

Francuski łącznik, TVP Kultura, godz. 20:20 (czwartek)

Dwóch policjantów stara się przechwycić namierzony wcześniej gigantyczny transport heroiny, który ma przypłynąć z Francji do USA. Jimmy Doyle zwany Popeyem (Gene Hackman), mimo że jest alkoholikiem, człowiekiem impulsywnym i agresywnym, jest jednocześnie świetnym detektywem i cenionym policjantem. Jego partnerem jest Buddy Russo (Roy Scheider). Toczą oni walkę z Alainem Charnierem, pozornie dżentelmenem i przykładnym obywatelem, w rzeczywistości kryminalistą i największym dilerem heroiny w USA. Film opisuje prawdziwą akcję dwóch nowojorskich policjantów, którzy nie tylko byli konsultantami filmu, ale zagrali również w nim epizodyczne role. Otrzymał Oscary w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza reżyseria, najlepszy film roku, zdjęcia, montaż i scenariusz.