Rekordowa oglądalność "Avatara“ w Canal+

W miniony weekend, rok po światowej premierze kinowej, Canal+ jako jedyna telewizja w Polsce pokazała przełomowe dla kinematografii działo Jamesa Camerona "Avatar". Obejrzało go 400 tysięcy widzów.

Przez najbliższy rok film Camerona będzie można zobaczyć tylko na antenie CANAL+. W najbliższym czasie zaplanowane są następujące emisje "Avatara":

27 stycznia o 20:00 w CANAL+ Film i CANAL+ Film HD
29 stycznia o 14:35 w CANAL+
3 lutego o 17:15 w CANAL+
12 lutego o 15:20 w CANAL+ Film i CANAL+ Film HD
26 lutego o 14:25 w CANAL+

"Avatar" wywołał w kinie rewolucję porównywaną do udźwiękowienia filmu. Zrealizowany z niespotykanym dotąd rozmachem, został okrzyknięty produkcją otwierającą wrota do nowej epoki w kinie. Cameron sprawił bowiem, że dziś niemal każdy wysokobudżetowy film jest przerabiany na technologię 3D. Jednak żaden dotychczas nie pobił rekordów "Avatara", który jest najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Wraz z pieniędzmi wydanymi na promocję kosztował 460 milionów, ale już w czasie premierowego weekendu przyniósł 77 milionów w samych Stanach Zjednoczonych oraz ponad 232 miliony na świecie. Łącznie w kinach produkcja Camerona zarobiła ponad 2,7 miliarda dolarów. Przychód z dystrybucji DVD i Blu-ray powiększył tę oszałamiającą kwotę o kolejne blisko 2 miliardy. W ten sposób Cameron pobił swój własny rekord, który ustanowił w 1997 roku, tworząc "Titanica".


KS / Canal+