Ridley Scott i Kenneth Branagh - połączy ich morderstwo

"Morderstwo w Orient Expressie" z 1974 roku
Kenneth Branagh wybrał swój kolejny reżyserski projekt. Po tegorocznym "Kopciuszku" twórca ten pozostaje przy klasyce literatury i sięga po słynną książkę autorstwa Agathy Christie.  
Książki Agathy Christie ekranizowane były przede wszystkim w telewizji, ale kilka razy odnosiły też sukces w kinie. Jedną z jej najważniejszych powieści jest "Morderstwo w Orient Expressie", a nową filmową wersję wyreżyseruje Kenneth Branagh. W projekt w roli producenta włączony jest także Ridley Scott.
 
Opublikowana w 1934 roku książka Agaty Christie śledzi losy jej ulubionego bohatera – słynnego detektywa Herculesa Poirot. To była dziesiąta powieść tej pisarki o tym bohaterze. Opowiada ona o pasażerach luksusowego pociągu, którzy z powodu śnieżycy zostają w nim uwięzieni. To tutaj dochodzi do tajemniczego morderstwa, które postanawia rozwikłać belgijski detektyw.
 
„Morderstwo w Orient Expressie" było już kilka razy ekranizowane. Najsłynniejszy jest film Sidneya Lumeta z 1974 roku z Albertem Finneyem w roli głównej oraz Seanem Connery i wieloma innymi gwiazdami w obsadzie. Kolejna wersja powstała dla telewizji w 2001 roku, a Poirot zagrał Alfred Molina. W 2010 ponownie w telewizji, jako część większej całości, pojawił się odcinek serialu z Davidem Suchetem.
 
Napisaniem scenariusza nowej wersji tej historii zajmuje się Michael Green, który dla Ridleya Scotta pracował też przy "Blade Runner 2".
 
Nowe „Morderstwo w Orient Expressie" to szansa by w obsadzie pojawiło się bardzo wiele gwiazd. I zapewne z myślą o takiej produkcji zdecydowano się ponownie sięgnąć po słynną książkę legendarnej pisarki. Film powstanie w studiu 20th Century Fox.
[KS / SlashFilm]