Robert De Niro do absolwentów Tisch: Macie przej****e [wideo]

Robert De Niro w filmie "Porachunki", reż. Luc Besson
Robert De Niro wygłosił wyjątkową przemowę podczas rozdania dyplomów studentom kończącym nowojorską uczelnię artystyczną Tisch School of the Art. Macie przej****e – powiedział.

Podczas swojej przemowy Robert De Niro powiedział absolwentom, że muszą się przygotować na odrzucenie, z jakim się spotkają na początku swojej ścieżki zawodowej. Odkryliście talent, rozwinęliście ambicję i rozpoznaliście swoją pasję. Kiedy to się dzieje, nie można z tym walczyć, trzeba po prostu się temu poddać. W przypadku sztuki, pasja zawsze powinna górować nad zdrowym rozsądkiem. Chcecie podążać za marzeniami, sięgacie przeznaczenia. Jesteście tancerzami, śpiewakami, choreografami, muzykami, filmowcami, pisarzami, fotografami, reżyserami, producentami, aktorami – artystami. Tak, macie przej****e. Dobre wieści są takie, że to nie jest złe miejsce na początek.

Otwierają się przed wami nowe drzwi – kontynuował De Niro – drzwi do życia w odrzuceniu. To nieuniknione. Absolwenci zwykli nazywać to "prawdziwym światem" […] Jak sobie z tym radzić? Słyszałem, że Valium i Vicodin pomagają.

Pełna humoru przemowa spotkała się z salwami śmiechu i aplauzem publiczności. Ale pod płaszczykiem czarnego humoru aktor przemycił wiele cennych rad dla wchodzących w dorosłe życie młodych ludzi.


[KBS / Digital Spy]