"Simpsonowie": aktor rezygnuje po 26 latach

Harry Shearer żegna się z "Simpsonami" (fot. FOX)
Harry Shearer, który w serialu "Simpsonowie" użycza głosu takim bohaterom jak pan Burns czy Ned Flanders, po 26 latach odchodzi z obsady.

Harry Shearer, który poza "Simpsonami" zasłynął rolą m.in. w "Oto Spinal Tap", poinformował o odejściu z obsady kultowego serialu FOX za pośrednictwem Twittera. Powodem były trudności w negocjacjach dotyczących kontraktu oraz brak możliwości zaangażowania się w inne projekty.

Shearer jest związany z "Simpsonami" od początku emisji serialu, tj. od 1989 roku. Użyczał głosów takim bohaterom jak pan Burns, Ned Flanders, Waylon Smithers czy dyrektor Skinner. Aktor napisał na Twitterze, że pokłócił się z producentem, Jamesem L. Brooksem. Podziękował także fanom za wsparcie.

Stacja FOX zadecydowała o realizacji dwóch kolejnych sezonów "Simpsonów". Obecnie w Stanach emitowany jest 26. sezon "Simpsonów". Finałowy odcinek zostanie wyemutowany 17 maja. Premiera 27. sezonu nastąpi jesienią 2015. Wiadomo, że w pierwszym epizodzie nowej serii gościnnie wystąpią Lena Dunham oraz jej koleżanki z serialu "Dziewczyny".

W 26. sezonie "Simpsonów" gośćmi byli m.in. Pharrell Williams, Glenn Close, Willem Dafoe czy Sarah Silverman.
 
[PG / NME]