"Snowden": Oliver Stone i Joseph Gordon-Levitt rzucają wyzwanie USA [wideo]

To może być spore wydarzenie w amerykańskim kinie, ale 
Oliver Stone już kilka razy rozczarowywał podejmując się opowiadania kontrowersyjnych tematów. Czy z historią Edwarda Snowdena będzie inaczej? Premiera filmu "Snowden" w USA 25 grudnia.
 
Bohaterem filmu Stone'a jest Edward Snowden, przez rząd USA uznawany za zdrajcę, z powodu ujawnienia opinii publicznej wielu tajemnic państwowych. Wiele z nich zbulwersowało światową opinię publiczną. W tym roku dokument "Citizenfour" opowiadający o Snowdenie otrzymał Oscara. Ciekawe jak będzie z filmem kinowym.
 
Stone napisał scenariusz na podstawie książki "Time of the Octopus" (reportaż został napisany przez adwokata Snowdena). Edward Snowden to były pracownik CIA, zatrudniony przez firmy Dell oraz Booz Allen Hamilton na kontrakty dla NSA. Ujawnił on na łamach prasy kilkaset tysięcy poufnych, i ściśle tajnych dokumentów NSA. Był to jeden z największych wycieków w historii USA. Na światło dzienne wypłynęły między innymi informacje o PRISM - programie inwigilacji.
 
W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Shailene Woodley , Joseph Gordon-Levitt, Melissa Leo, Tom Wilkinson, Zachary Quinto
[KS / YouTube]