Sony szturmuje kina


Sony na przestrzeni lat wypromowało bardzo dużo serii, które na stałe wpisały się w historię gier wideo. Teraz te bardziej przystępne dla szerszej widowni są przerabiane na język kina.

 

Na 2016 rok przewidziana została premiera animowanego filmu stworzonego na podstawie cyfrowych opowieści o Sly Cooperze, sympatycznym szopie złodziejaszku i jego niecodziennej ferajny. Fabuła skupi się na początkach przestępczej kariery Sly'a, który po raz pierwszy dowiaduje się o mrocznej przeszłości swojej rodziny i postanawia wskrzesić grupę Thievoius Raccoonus. Obraz wyreżyseruje Kevin Munroe (TMNT), produkcją zaś zajmie się kanadyjskie studio Rainmaker.

 

Ci sami twórcy (Munroe + Rainmaker) jednocześnie pracują nad animacją z uniwersum gier Ratchet & Clank, która ma pojawić się w kinach w 2015 roku. Największą zachętą do sprawdzenia filmu będzie bezpośredni udział w produkcji Insomniac Games, czyli samych twórców serii gier. Niestety nie można tego samego powiedzieć o obrazie ze Sly'em, tam bowiem deweloper Sucker Punch udzielił jedynie błogosławieństwa produkcji.

 


Podoba wam się pomysł przenoszenia gier na wielkie ekrany? Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny trend w światowym kinie, już teraz powstają choćby obrazy na podstawie Hitmana, czy World of Warcraft.

[RB]