Steven Spielberg sięga po książkę twórcy "Parku Jurajskiego"

Okładka amerykańskiego wydania książki "Micro"
Steven Spielberg ponownie potwierdził swoją hollywoodzką dominację, choć wiele osób zapowiadało zmierzch jego kariery. Wyprodukowany przez niego "Jurassic World" to największy z tegorocznych hitów i jeden z największych w historii kina. Oczy widzów ponownie skierowane są w stronę mistrza, a ten ponownie sięga po twórczość człowieka, który stworzył "Park Jurajski".
 
Steven Spielberg i studio DreamWorks zakupiło prawo do ekranizacji książki Michaela Crichtona zatytułowanej "Micro". Projekt jest obecnie w fazie wstępnego rozwoju. Produkcyjnie tematem tym zająć ma się Frank Marshall, który ze Spielbergiem pracował przy wielu filmach.
 
Michael Crichton zmarł w 2008 roku, książkę którą wsparł Richard Preston wydano w 2011 roku. Rok później była dostępna w Polsce.
 
Opis książki brzmi następująco: Laboratorium biologiczne w Cambridge. Siedmioro doktorantów, a wśród nich Peter Jansen, staje przed szansą, o jakiej dotąd mogli tylko marzyć. Brat Pitera, Eric, proponuje im udział w projekcie naukowym spółki Nanigen, której jest wiceprezesem. Znakomicie wyposażone laboratorium firmy znajduje się na Hawajach, na wyspie Oahu, w otoczeniu dziewiczej przyrody. Nim doktoranci przybywają na wyspę, Eric ginie w tajemniczych okolicznościach. Prywatne śledztwo Petera ujawnia, iż jego brat padł ofiarą spisku współpracowników, a spółka Nanigen zajmuje się produkcją sprzętu badawczego i pojazdów w mikroskopijnych rozmiarach. Konfrontacja z Drakiem, szefem Nanigen, ma tragiczne konsekwencje. Podstępny biznesmen poddaje grupę działaniu pola tensorowego, co skutkuje miniaturyzacją badaczy. Dzięki pomocy dziewczyny Erica, doktorantom udaje się uciec. Zmniejszeni do wysokości centymetra, rozpoczynają wędrówkę przez hawajską dżunglę. Muszą wrócić do siedziby Nanigen i dostać się do generatora... Tymczasem Drake, pozbywszy się Alison, wysyła w ślad za uciekinierami wyszkolonych zabójców. Młodzi ludzie nie mają wiele czasu – muszę zmierzyć się nie tylko z groźnymi stworzeniami zamieszkującymi mikroświat oraz polującymi na nich mordercami, ale również z chorobą dekompresyjną, która nie pozwala ludziom zbyt długo pozostawać w zmniejszonej postaci... [Wydawnictwo Albatros, 2012] 
[KS / CinemaBlend]