TOP 10: najgorsi teściowie


14 listopada na ekranach naszych kin zagości francuska komedia "Za jakie grzechy, dobry Boże?" opowiadająca między innymi o trudnych relacjach z przyszłymi teściami. Z tej okazji przygotowaliśmy ranking 10 najgorszych teściów, jacy pojawili się na ekranie. Zaczynamy od tych najmniej szkodliwych.

10. "Armageddon"

Harry Stamper, specjalista od odwiertów naftowych grany przez Bruce'a Willisa, być może pod koniec filmu okazuje się najlepszym teściem na świecie, ale na początku strzela do ukochanego swojej córki. Takich rzeczy się nie zapomina.


 
Babka Rozalia uwielbiała dokuczać swojemu zięciowi – Ferdynandowi. Trudno się temu dziwić, skoro ten ciągle próbował ukraść jej rentę. W jej rolę wcielała się niezapomniana Krystyna Feldman.


Wbić się do greckiej rodziny i wytrzymać z teściami to wyczyn godny podziwu. O tym, że jest to niezwykle trudne, przekonał się na własnej skórze Ian – bohater filmu "Moje wielkie greckie wesele".


 
 
Film, w którym to nie małżonkowie drą koty z rodzicami wybranków, ale rodzice między sobą. Tym razem problem polega na tym, że teściowa jest jedna, a teściów trzech. Czy konserwatywny senator może pozwolić na to, by częścią jego rodziny stała się homoseksualna para prowadząca gejowski klub nocny?


 
6. "Teściowie"
 
… a teść teściowi teściem. Zwariowany ojciec pana młodego może stanowić problem nie tylko dla panny młodej, ale i dla jej ojca. Tak właśnie dzieje się w filmie Arthura Hillera z 1979 roku. W rolach głównych Peter Falk i Alan Arkin.

 
W tym serialu trudno się połapać, kto jest kim. Teściowa, która knuje przeciw synowej to dość często powracający w "Modzie na sukces" motyw. Jednak owe knowania nie zawsze wychodzą tak, jak by teściowa chciała. Przykład: Stephanie namawia swojego syna, Ridge'a, by rozwiódł się z Brooke. Jednak gdy tak się dzieje, Brooke bierze ślub ze swoim teściem – ojcem Ridge'a. 
Charlotte może i znalazła idealnego kandydata na męża, jednak okazuje się, że jego matka to zaborcza zołza, która za wszelką cenę będzie starała pozbyć się przyszłej synowej. Jennifer Lopez vs. Jane Fonda.
 

 
Młoda i ciężarna żona Jacksona staje się obiektem szykan jego matki, Marthy, która nie może pogodzić się z utratą syna na rzecz innej kobiety. Zaborcza Martha posuwa się nawet do działań zagrażających życiu synowej. Gwyneth Paltrow vs. Jessica Lange.

 
  2. "Rodzina Soprano"
 
Co prawda Livia Soprano najwięcej problemów sprawia swojemu synowi, jednak jego żona również nie ma z nią najlepiej. To bezwzględna manipulantka i oszustka, której jedynym celem jest uprzykrzanie wszystkim życia. 
Niezwykle przygnębiający portret rodziny żyjącej w jednym mieszkaniu przy warszawskim placu Zbawiciela. Ewa Wencel wcieliła się w rolę apodyktycznej teściowej, która znęca się psychicznie nad domownikami.[KBS]