TOP 10: Najlepiej zarabiający aktorzy serialowi w 2014 roku

Myślicie, że największe wynagrodzenie mają aktorzy z "Gry o tron" bądź "Breaking Bad"? Jeśli tak, to grubo się mylicie! Przed Wami ranking najlepiej zarabiających aktorów serialowych w 2014 roku sporządzony przez prestiżowy magazyn Forbes.
Kilku aktorów w tym roku miało bardzo podobne przychody, dlatego też umieściliśmy ich "ex aequo". Gotowi? Zaczynamy!
 
10. Jason Segel (34 lata) - 11 mln dolarów

 
Jeden z ulubieńców serialu "Jak poznałem Waszą matkę". I to głównie za ostatni sezon Segel zarobił pokaźną sumę. Na dodatkowy sukces złożył się występ w hollywoodzkiej komedii zatytułowanej "Sekstaśma" u boku Cameron Diaz. A do tego wszystkiego dołożył zyski ze swojej pierwszej książki dla dzieci, "Koszmarów".
 
9. Jim Parsons (41 lat) - 12 mln dolarów


"Teoria wielkiego podrywu" mimo dość hermetycznej tematyki, pokochało miliony widzów na całym świecie, głównie za sprawą bohatera granego przez Jima Parsonsa - Sheldona Coopera. Aktor za każdy odcinek dostaje 350 tyś. dolarów. Zaś teraz pojawiły się plotki, że wynegocjował... milion dolarów!
 
8. Simon Baker (45 lat) - 13 mln dolarów


Aktor powrócił do lubianego serialu "Mentalista" oraz zapewnił sobie kontrakty reklamowe z takimi gigantami jak Givenchy oraz Longines. To bez problemu zapewniło mu miejsce w pierwszej dziesiątce najbogatszych aktorów serialowych.
 
7. Tim Allen (61 lat) - 15 mln dolarów

Ten telewizyjny weteran ostatnio być może nie pojawiał się zbyt często na ekranie, jednak dzięki występom w serialu "Ostatni prawdziwy mężczyzna" oraz świetnie wynegocjowanej umowie z Las Vegas (aktor daje pokazy stand-up), jego konto mocno się zapełniło. A do tego doszła kampania reklamowa dla ABC - "Toy Story That Time Forgot", gdzie Allen zainkasował 4 mln dolarów.
 
5. Kevin Spacey (55 lat) - 16 mln dolarów

To było do przewidzenia - Kevin Spacey jako Frank Underwood w serialu "House of Cards" pokazał, że można zarobić ogromne pieniądze dzięki występowi w serialu stworzonym przez internetowego Netflixa. Na ten sukces finansowy aktora złożył się jeszcze występ w telewizyjnym spocie E-Trade, a także w filmie "Szefowie wrogowie 2". Dodatkowo Spacey wywalczył dużą podwyżkę w związku z angażem w trzecim sezonie "House of Cards.

 
 
 

 
5. Patrick Dempsey (48 lat) - 16 mln dol.


Aktor znany z roli doktora Dereka Shepherda z "Chirurgów" mocno uderzył w kampanie reklamowe ze znanymi markami. Lukratywne umowy Porsche, Simmons Beautyrest czy Silhouette pozwoliły mu znaleźć się w pierwszej piątce, zaś w tle wyprodukował nawet miniserial "Racing Le Mans".
 
4. Neil Patrick Harris (41 lat) - 18 mln dol.

"Jak poznałem Waszą matkę" to przede wszystkim popis umiejętności aktorskich Neila Patricka Harrisa. Nie dziwi, że jego angaż przynosi mu rocznie olbrzymie pieniądze. Co będzie teraz po zakończeniu serii? To się okaże, a póki co, aktor dodatkowo podpisał umowę reklamową z American Airlines i wystąpił w musicalu "Hedwig and the Angry Inch".

2. Mark Harmon (62 lata) - 19 mln dol.

O ile wszyscy inni aktorzy oprócz gry w serialach, wspierali się różnymi dodatkowymi kontraktami reklamowymi, o tyle Mark Harmon pobiera jedynie pensję za serial "NCIS" i wszelkie materiały z nim związane. Dodatkowo aktor ma zamiar zrealizować spin-off całości, gdzie planuje być producentem oraz zagrać główną rolę.
 
2. Jon Cryer (49 lat) - 19 mln dol.


Gwiazda serialu "Dwóch i pół" wzbogaciła się nie tylko dzięki występom. Cryer otrzymał olbrzymią zaliczkę w zamian za napisanie swoich wspomnień w postaci książki. To będzie w USA bestseller murowany! Dzięki temu, aktor znalazł się na drugim miejscu w tym zestawieniu.
 
 
 

 
1. Ashton Kutcher (36 lat) - 26 mln dol.


"Dwóch i pół", amerykański sitcom, dobiega końca, ale główna gwiazda nie narzeka na pensje. Kutcher oprócz sowitego wynagrodzenia za swój angaż, ma podpisany kontrakt na występ w reklamie Nikona Coolpix oraz Lenovo, w której dodatkowo zajął projektowaniem nowej linii produktów (debiut w 2015 roku). Trzeba przyznać, że mąż Mili Kunis ma głowę do interesów!
 
[Jędrzej Bukowski / Forbes]