TOP 10: obrzydliwe ludzkie maszyny w filmach

Wizja cyberpunkowa dogoniła rzeczywistość! W sieci rekordy popularności biją zdjęcia przedstawiające tatuażystę, który tworzy swoje dzieła przy pomocy sztucznej protezy! Z tej okazji sprawdźcie, jak twórcy lubują się w pokazywaniu ludzkiego ciała połączonego z cybernetycznymi wszczepami. I nie zawsze jest to przyjemne dla oka.

JC Sheitan Tenet robi świetne tatuaże, jednak sam widok ich robienia przyprawia człowieka o gęsią skórkę. Artysta stracił rękę 22 lata temu, jednak jak widać - wcale mu to nie przeszkadza w tworzeniu:

A jak wyobrażali sobie wcześniej twórcy filmowi takie wynalazki? Przed Wami filmy, w których  fetysz technologiczny łączy się z brudnym i zakrwawionym ciałem ludzkim.

Seria "Matrix"

Gdy w 1999 widzowie oglądali po raz pierwszy "Matrixa", byli równie zaskoczeni jak Neo po przebudzeniu w "prawdziwym świecie". I właśnie sceny, w których główny bohater jest cały okablowany i zanurzony w obleśnej galarecie, pokazują w sposób dosłowny nasze nierozerwalne połączenie z technologią. Nawet gdy Neo się wyswobadza, to (tak jak i inni uratowani z Matrixa), nosi na całym ciele charakterystyczne wszczepy, przez które łączy się piracko z siecią. Dzisiaj głównie się tatuujemy by przyozdobić własne ciało. Zapewne w niedalekiej przyszłości zaczniemy umieszczać w naszym ciele implanty w celu ciągłego połączenia z technologią.

Seria "Terminator"

T-800, który przybywa w pierwszej części by zabić Sarę Connor, zaś w drugiej by chronić jej syna, to android wyglądający jak człowiek ze względu zastosowania żywej tkanki pokrywającej jego cybernetyczny szkielet. W obu częściach możemy  dokładnie się przyjrzeć "samookaleczeniu" przez T-800 w ramach.... naprawy. W pierwszej części Terminator rozcina skalpelem rękę, by naprawić niesprawny mechanizm oraz  usuwa organiczne ludzkie oko. Z kolei w dwójce, cyborg  zdejmuje skórę ludzką z ręki, by udowodnić, że jest maszyną. Sceny te przeszły już do historii kina i w sposób dosłowny przedstawiły lęki i obawy przed maszynami, które mają wyglądać jak ludzie.

Ten news ma więcej niż jedną stronę. Zobacz kolejne.
Terminator
Terminator
The Terminator
3.7