TOP 10: prawnicy w filmach i serialach

Za nami finał 6. sezonu serialu "Prawo Agaty". Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie filmowych i serialowych prawników. Sprawdźcie, kto znalazł się na naszej liście!  
>>> ZOBACZ CO SIĘ WYDARZY W FINALE 6. SEZONU "PRAWO AGATY" <<<

Oto 10 najlepszych filmowych prawników naszym zdaniem:
 

Harvey Specter - "W garniturach"
 


Przystojny, szarmancki, pewny siebie i bezwględny - Harvey Specter to diabelsko inteligentnhy oraz zadufany w sobie nowojorski prawnik, przed którym drżą inne kancelarie prawnicze! Typ postaci, którą albo się kocha, albo nienawidzi. Po której stronie stoicie Wy?

Maurice Levy - "Prawo ulicy"


Choć ta postać zamiast walczyć z bezprawiem staje po stronie tych, którzy je notorycznie łamią, trudno mu odmówić zdolności i inteligencji. Świetnie zna prawne kruczki, dzięki którym jest w stanie wywalczyć uniewinnienie, bądź lżejszą karę dla swoich klientów. Ponadto dobrze wie, że w Baltimore słuszność metod stosowanych przez policję bywa wątpliwa.

J.L. "Fatman" McCabe - "Gliniarz i prokurator"


Prokurator J.L. "Fatman" McCabe pojawił się w jednym z odcinków serialu "Matlock". Postać ta tak bardzo spodobała się producentom, że postanowili uczynić ją jednym z głównych bohaterów serialu "Gliniarz i prokurator". Wraz z porucznikiem Jake'em Stylesem stworzyli niezapomniany duet, któremu show mógł ukraść jedynie wspaniały buldog McCabe'a.

Saul Goodman - "Better Call Saul"Bujna wyobraźnia i kolorowa garderoba nadrabiają zawodowe braki Goodmana. Dodając do tego jego niewyparzoną gębę otrzymamy prawnika, który - jako urodzony handlowiec – świetnie potrafi sprzedać swoje usługi. Zwłaszcza tym, którzy parają się produkcją metamfetaminy.


Ally McBeal - "Ally McBeal"


Świetny dowód na to, że prawnicy też mogą być niezrównoważeni. Główna bohaterka serialu nie tylko jest neurotyczką, ale też widzi rzeczy (tzn. dzieci), których nie ma. Na szczęście nie przeszkadza jej to w wykonywaniu zawodu.

Jeff Winger - "Community"


Zawieszony w prawie wykonywania zawodu adwokat Jeff Winger musi wrócić na uczelnię, by zdobyć nowy dyplom. I co tu wiele mówić - "gadane" to ona ma, co nie raz udowadnia, przekonując innych do swoich działań. Rzecz jasna, robi to w sposób niezwykle przerysowany, rodem z największych prawniczo-hollywoodzkich hitów.

Magdalena Miłowicz - "Magda M."


"Magda M." to w pewnym sensie protoplasta "Prawa Agaty". Opowieść o Magdalenie Miłowicz, Piotrze Korzeckim i licznym gronie ich znajomych przyciągała przed telewizory miliony widzów. "Magdzie M." zawdzięczamy nowe znaczenie oglądania "Casablanki" oraz noszenia sukienek w grochy. Wydarzenia z sali sądowej stanowiły ciekawe uzupełnienie dla perypetii uczuciowych głównych bohaterów.


Patty Hewes - "Układy"


Glenn Close to specjalistka od ról kobiet bezwzględnych (i nie mamy tu na myśli wyłącznie Cruelli De Mon). Jako Patty Hewes, szefowa kancelarii prawniczej, aktorka fascynowała nas przez całe pięć sezonów "Układów". Ukłony także dla Rose Byrne za rolę Ellen.

Stefan Ziętecki - "Klan"

Stefan Ziętecki, brat Marii - nestorki rodu - zwany po prostu wujem Stefanem, zawsze był ostoją rodu Lubiczów. Bohater grany przez Jerzego Kamasa nie raz pomagał rodzinie w rozwiązywaniu beznadziejnych spraw.

Annalise Keating - "Sposób na morderstwo"


Nowość w jesiennej czołówce 2014. "How to Get Away with Murder" jest chwalone między innymi za kreację Violi Davis. Aktorka wciela się w rolę Annalise Keating, profesorki prawa karnego na prestiżowym Middleton University w Filadelfii, która przez przypadek zostaje wplątana w morderstwo. Adwokatce pomaga grupa uzdolnionych studentów.

[Redakcja]