TOP 10: Serialowi niegrzeczni chłopcy

Od 1 września w HBO będzie można oglądać drugi sezon serialu "Banshee" o byłym więźniu, który przybiera nową tożsamość i zostaje szeryfem sennego miasteczka. Z tej okazji mamy dla Was ranking "TOP 10: Serialowi niegrzeczni chłopcy".
Jackson "Jax" Teller ("Synowie anarchii")


Motor, skórzana kamizelka symbolizująca przynależność do klubu, nielegalna broń i ciemne interesy - Jackson "Jax" Teller to typowy niegrzeczny chłopiec, który nie cofa się przed niczym, ale o dziwo - ma głowę na karku jak mało kto! A tak właściwie to chłopak o złotym sercu, który zrobiłby wszystko dla dobra swojego miasteczka, kobiety którą kocha oraz dzieci.

James "Sawyer" Ford ("Zagubieni")


Po pierwszych odcinkach znienawidzili go chyba wszyscy widzowie - zarozumiały, arogancki, nie przejmujący się kompletnie zadniem innych rozbitków wyspy i mający w nosie jakiekolwiek zasady. Mimo maski twardziela, drzemią w nim jednak dobre emocje.

Eric Northman ("Czysta krew")


Szarmancki, inteligentny i zabójczo przystojny - ten wysoki niebieskooki blondyn to marzenie wielu kobiet. Wampir z zasadami - gdy złoży obietnice to ich dotrzymuje, co czyni z niego, mimo wielu wad, dobrego kompana. Niejednokrotnie udowadniał swoją wartość w ocaleniu ludzi.

Daryl Dixon ("The Walking Dead)"


Gdyby nadeszła zombie-apokalipsa, to właśnie jego chcielibyście spotkać. Specjalista od przetrwania w każdych możliwych warunkach, potrafiący zrobić coś z niczego. Stara się jak najbardziej odciąć od innych, jednak nie do końca mu to wychodzi. Gdy już da się bliżej poznać, to okazuje się dobrym przyjacielem, który wybawi z każdej opresji i szybko zlikwiduje żywego trupa.

Raylan Givens ("Justified: Bez przebaczenia")


Przypadkiem nie śmiejcie się z jego kowbojskiego kapelusza, bo kulka w pierś gwarantowana! Ten stróż prawa wie jak strzelać oraz... imponować kobietom. On wręcz przyciąga kłopoty oraz niewinne niewiasty, które musi ratować z opresji. I to przy okazji kawał niezłego skurczybyka, którego paradoksalnie nie da się nie lubić.

Jaime Lannister ("Gra o tron")


Przechwalanie to jego drugie imię. Szalony i odważny - Jamie przed niczym się nie cofa i jest w stanie postawić się każdemu. Jego cięty język nie raz wprowadził go w kłopoty, jednak ostatecznie zawsze udaje mu się wyjść na prostą. Czasem skutki jego przygód bywają dość drastyczne, ale w mrocznym świecie fantasy nikt nie może czuć się bezpiecznie. Nawet Jamie Lannister.
 
 

 

Hank Moody ("Californication")


Prawdziwy facet! Imprezuje, zmienia dziewczyny jak rękawiczki, a przy okazji walczy o swoją prawdziwą miłość i stara się być dobrym ojcem dla swojej córki, co zupełnie mu nie wychodzi. Wzór do naśladowania to żaden, ale kobiety go kochają, a mężczyźni zazdroszczą rock'n'rollowego stylu życia.

Nucky Thompson ("Zakazane imperium")


Atlantic City należy do niego. W kieszeni ma wszystkich ważniejszych ludzi w mieście, zaś sam burmistrz jest pionkiem w jego rękach. Mogłoby się wydawać, że jego niekoniecznie urodziwa facjata spowoduje brak kobiet wokół. Nic bardziej mylnego. To gentlemen, który potrafi zauroczyć i zelektryzować płeć piękną.

Tony Soprano ("Rodzina Soprano")


Niedawno zmarły James Gandolfini wykreował jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w historii seriali. Mafiozo z New Jersey starający się pogodzić życie rodzinne z interesami i własnymi problemami, to już klasyczna postać, które losy śledziły miliony widzów na całym świecie. Od niego tak właściwie wszystko się zaczęło. Tony Soprano jest nieśmiertelny!
 

 
Lucas Hood ("Banshee")


Ten to dopiero ma za uszami! Nie dość, że miał odsiadkę w więzieniu, to w wyniku splotu różnych wydarzeń, zaczyna podszywać się pod szeryfa sennego miasteczka Banshee, przewracając tamtejszy komisariat do góry nogami. Typ twardziela, który nie cofnie się przed niczym - nie straszne mu lokalne osiłki oraz mafia.
 
***

Emisja drugiego sezonu "Banshee" w HBO odbędzie się 1 września 2014 roku. Serial będzie emitowany w poniedziałki o godzinie 23.00.
 
[Jędrzej Bukowski]