TOP 10: "Texas Rising" i inne świetne propozycje dla współczesnych kowbojów

We wtorek, 2 lutego, o godzinie 21:00, wszyscy fani westernów i filmów wojennych będą mogli nacieszyć się wyjątkowym wydarzeniem: premierą serialu "Texas Rising - narodziny republiki" na kanale FilmBox Premium. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych westernowych seriali ostatnich lat. Telewizyjne opowieści o kowbojach nie skończyły się na "Bonanzie"!

Texas Rising - Narodziny Republiki

Opowieść o krwawych zmaganiach amerykańskich rebeliantów z meksykańską armią, które doprowadziły do ogłoszenia niepodległości Teksasu i przyłączenia go do USA. To połączenie westernu z widowiskiem wojennym jest wizualną ucztą, która zaspokoi wszystkich miłośników epickich produkcji.

Deadwood

Akcja serialu rozgrywa się w 1876 roku w osadzie Deadwood w Dakocie Południowej, miejscu bezprawia, w którym zbrodnia i korupcja są na porządku dziennym. Miasteczko przyciąga różnego rodzaju zbirów szukających łatwego zarobku. Tutaj spotykają się były sędzia Seth Bullock, legendardy rewolwerowiec Dziki Bill Hickok oraz właściciel saloonu Al Swearengen.

Hell on Wheels

Lata 60. XIX wieku. Cullen Bohannan, były żołnierz Konfederacji, stara się odnaleźć żołnierzy Unii, którzy zamordowali jego żonę, by dokonać na nich zemsty. Trop prowadzi go wprost na budowę jednego z największych projektów w historii USA - pierwszej transkontynentalnej kolei, Union Pacific Railroad.

Justified: Bez przebaczenia

Choć akcja tego serialu rozgrywa się współcześnie, szeryf federalny Raylan Givens i metody jego pracy pasują bardziej do XIX-wieku. Udział w strzelaninie w Miami sprawia, że zostaje odesłany do rodzinnej miejscowości w Kentucky, gdzie spotyka dawnych sprzymierzeńców oraz wrogów.

Ten news ma więcej niż jedną stronę. Zobacz kolejne.