Wizjonerskie kino we wrześniu na CBS Europa

Reżyserskie majstersztyki, filmy obsypane nagrodami i tworzone przez ludzi z nową, świeżą wizją kina. W soboty o 21:00 zobaczymy obrazy: Sofii Coppoli, Jima Jarmuscha, Ethana i Joela Coenów, Joego Wrighta. Cykl rozpocznie się filmem "Między słowami". Tydzień później będzie można zabaczyć "Broken Flowers", a w kolejną sobotę film "Człowiek, którego nie było". Cykl zamknie dramat biograficzny "Solista". 

Między słowami
5 września o 21:00

"Między słowami", reż. Sofia Coppola
"Między słowami", reż. Sofia Coppola

Nagrodzony Oscarem film Sofii Coppoli. Luksusowy hotel w Tokio. To tutaj spotykają się podstarzały hollywoodzki aktor Bob Harris (Bill Murray) oraz młodziutka żona wziętego fotografa — Charlotte (Scarlett Johansson). On przyleciał do Japonii, by zagrać w reklamie whisky, ona towarzyszy wiecznie zajętemu mężowi. Dwójkę obcych sobie ludzi w obcym kulturowo kraju łączy nić porozumienia, wkrótce zaczyna rodzić się przyjaźń. Czy tylko?

Tytuł: Lost in Translation (Między słowami)
Produkcja: USA/Japonia, 2003
Reżyseria: Sofia Coppola
Obsada: Scarlett Johansson, Bill Murray, Giovanni Ribisi, Akiko Takeshita i inni.
Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/miedzy-slowami


Broken Flowers
12 września o 21:00

"Broken Flowers", reż. Jim Jarmusch
"Broken Flowers", reż. Jim Jarmusch

Don Johnston (Bill Murray) to podstarzały amant, którego właśnie rzuciła kolejna dziewczyna. Mężczyzna wyraźnie przeżywa kryzys, a jedyne wsparcie znajduje u zaprzyjaźnionego sąsiada Winstona (Jeffrey Wright) i jego rodziny. W dniu rozstania Don otrzymuje list, w którym dawna kochanka informuje go, że ma 19-letniego syna. List nie jest jednak podpisany. Winston, domorosły detektyw, namawia przyjaciela, by wyruszył na poszukiwanie matki swojego dziecka. Na podstawie sporządzonej przez Dona listy potencjalnych kandydatek przygotowuje plan podróży. I tak Don Johnston rusza w Amerykę, by poznać prawdę.

Tytuł: Broken Flowers (Broken Flowers)
Produkcja: USA/Francja, 2005
Reżyseria: Jim Jarmusch
Obsada: Jessica Lange, Sharon Stone, Frances Conroy, Julie Delpy, Bill Murray, Tilda Swinton i inni.
Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/broken-flowers


Człowiek, którego nie było
19 września o 21:00

"Człowiek, którego nie było", reż. Ethan Coen, Joel Coen
"Człowiek, którego nie było", reż. Ethan Coen, Joel Coen

Jest rok 1949. Ed Crane (Billy Bob Thornton) pracuje jako fryzjer w małym kalifornijskim miasteczku. Małomówny fryzjer jest mężem rzutkiej księgowej Doris (Frances McDormand), która wpatrzona jest w swojego szefa, Dave'a (James Gandolfini), właściciela dobrze prosperującego sklepu. Pewnego dnia zakład fryzjerski odwiedza niejaki Creighton Tolliver (Jon Polito) i opowiada o planowanej przez siebie sieci pralni chemicznych. Mężczyzna szuka wspólnika, który zainwestuje 10 tys. dolarów. Ed wietrzy okazję, ale aby zdobyć pieniądze musi zdobyć się na szantaż. Pozornie prosty sposób na zdobycie gotówki okazuje się bardziej skomplikowany i pociąga za sobą kolejne tragedie…

Tytuł: Człowiek, którego nie było (Man who Wasn't There)
Produkcja: USA/Wielka Brytania, 2001
Reżyseria: Joel Coen, Ethan Coen
Obsada: Billy Bob Thornton, Frances McDormand, Michael Badalucco, James Gandolfini, Katherine Borowitz, Jon Polito, Scarlett Johansson i inni.
Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/czlowiek-ktorego-nie-bylo


Solista
26 sierpnia o 21:00

"Solista", reż. Joe Wright
"Solista", reż. Joe Wright

Steve Lopez (Robert Downey Jr.) to lekko znudzony życiem i swoją pracą dziennikarz. Mieszka samotnie, gdyż jego małżeństwo się rozpadło. Presja w pracy powoduje, że Steve musi ciągle wymyślać nowe tematy, które przyciągnęłyby czytelników. Często przemierza ulice Los Angeles w poszukiwaniu materiału na ciekawy artykuł. Pewnego dnia Steve spotyka ulicznego skrzypka. Mężczyzna to bezdomny Nathaniel Ayers (Jamie Foxx), który z zapałem muzykuje, nie zważając na rzeczywistość dookoła. Chwila rozmowy z bezdomnym uświadamia Steve'owi, że Nathaniel cierpi na schizofrenię. Dziennikarz postanawia dowiedzieć się więcej o ulicznym muzyku.

Tytuł: Solista (The Soloist)
Produkcja: Wielka Brytania/USA, 2009
Reżyseria: Joe Wright
Obsada: Jamie Foxx, Robert Downey Jr., Catherine Keener, Tom Hollander, Lisa Gay Hamilton i inni.
Więcej o filmie: http://www.cbseuropa.eu/solista