"Wkręceni 2" ciągle rządzą. Polska superprodukcja bez sukcesu - polski box office


"Wkręceni 2" rządzą w polskich kinach. Film Piotra Wereśniaka znów przyciągnął tłumy widzów do kin. Za to zupełnie poległa superprodukcja Łukasza Barczyka, "Hiszpanka".

"Wkręceni 2" ponownie znaleźli się na pierwszym miejscu polskiego box office'u. Film Piotra Wereśniaka obejrzało 138 362 widzów. To bardzo mały spadek - w poprzednim tygodniu komedia zgromadziła w kinach 152 596 osób. Na drugim miejscu (tak jak w ubiegłym tygodniu) animacja "Dzwoneczek i bestia z Nibylandii" (48 340 widzów). Z kolei na miejscu trzecim nowość - "Carte Blanche" z główną rolą Andrzeja Chyry ( 48 261 widzów).

Carte Blanche
Kadr z filmu "Carte Blanche"

Widzowie dali się wkręcić - tak wyglądał polski box office tydzień temu >>>

Blisko podium ciągle znajduje się "Uprowadzona 3", która z liczbą  38 026 widzów wylądowała na czwartej pozycji. Kino akcji z Liamen Neesonem świetnie sobie radzi - od momentu premiery zgromadził w kinach już 344 000 osób. Pierwszą piątkę zamyka produkcja dla najmłodszych - "Paddington" (31 547 widzów).

W miesiąc po premierze, w TOP 10 ciągle znajduje się "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" (ósme miejsce -  25 979 widzów). Od premiery film Petera Jacksona zgromadził  2 157 138 widzów.

HobbitBoxOffice
Kadr z filmu "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii"

Co rządzi w amerykańskim box office? Sprawdź >>>

Nie licząc "Carte Blanche", słabo zadebiutowały inne premiery. Nie przyciągnął zbytnio do kin "Bezwstydny Mortdecai" z główną rolą Johnny'ego Deppa (26 229 - szóste miejsce), ani wysokobudżetowa produkcja fantasy "Siódmy syn" (26 212 widzów - siódme miejsce). Nie mówiąc już o znakomitym "Birdmanie", jednym z faworytów do Oscarów (18 702 widzów - 10 miejsce). Nie przebiła się do pierwszej dziesiątki wysokobudżetowa "Hiszpanka" w reżyserii Łukasza Barczyka. Superprodukcja z plejadą gwiazd mimo sporego nagłośnienia, spotkała się z chłodnym przyjęciem widzów.

HiszpankaBoxOffice
Kadr z filmu "Hiszpanka"

[JB / sfp.org.pl]