Wszyscy laureaci MTV Movie Awards

W Los Angeles rozdano doroczne MTV Movie Awards. Poznaliśmy ulubieńców amerykańskiej publiczności, pokazano też zapowiedzi nadchodzących letnich blockbusterów. Główne nagrody dla Shailene Woodley oraz jej filmu "Gwiazd naszych wina".
 
Gospodynią wydarzenia była Amy Schumer i wygląda na to, że Amerykanie mają nową gwiazdę komedii. W Polsce aktorkę będziemy mogli oglądać latem w filmie "Trainwreck". Oczywiście najwięcej uznania wzbudził monolog gospodyni, który otworzył galę MTV Movie Avards, w którym aktorka żartowała z Kevina Harta, Hilary Clinton, Zayana z "One Direction", a nawet siebie. Całość gali przerywana była filmikami z jej udziałem.

 
Zwyciężczynią tegorocznych MTV Movie Awards okazała się Shailene Woodley, która otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki, ale też za najlepszy pocałunek z Anselem Elgortem. Wszystkie te nagrody zdobyła za film "Gwiazd naszych wina", a produkcja ta otrzymała też najważniejszą nagrodę wieczoru – tytuł najlepszego filmu roku. "Gwiazd naszych wina" pokonał m.in.: "Snajpera", "Strażników Galaktyki", "Boyhood", "Whiplash" i "Selmę".
 
MTV Movie Awards zdobyli także m.in.: Bradley Cooper, Channing Tatum, Jennifer Lopez, dwukrotnie Zac Efron, Seth Rogen, Jennifer Lawrence oraz Meryl Streep.  Oto pełna lista nagrodzonych:
 
FILM ROKU
·         Snajper (Warner Bros.)
·         Reżyser: Clint Eastwood
·         Producenci: Bradley Cooper, Clint Eastwood, Andrew Lazar, Robert Lorenz, Peter Morgan
·         Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (Lionsgate)
·         Reżyser: Francis Lawrence
·         Producenci: Nina Jacobson, Jon Kilik
·         Strażnicy Galaktyki (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Reżyser: James Gunn
·         Producenci: Kevin Feige
·         Zaginiona dziewczyna (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Reżyser: David Fincher
·         Producenci: Ceán Chaffin, Joshua Donen, Arnon Milchan, Reese Witherspoon
·         Gwiazd naszych wina (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Reżyser: Josh Boone
·         Producenci: Marty Bowen, Wyck Godfrey
·         Boyhood (IFC Films)
·         Reżyser: Richard Linklater
·         Producenci: Richard Linklater, Jonathan Sehring, John Sloss, Cathleen Sutherland
·         Whiplash (Sony Pictures Classics)
·         Reżyser: Damien Chazelle
·         Producenci: Jason Blum, Helen Estabrook, David Lancaster, Michel Litvak
·         Selma (Paramount Pictures)
·         Reżyser: Ava DuVernay
·         Producenci: Christian Colson, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Oprah Winfrey
NAJLEPSZA AKTORKA
·         Jennifer Lawrence - Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (Lionsgate)
·         Emma Stone – Birdman: Or (Fox Searchlight Pictures)
·         Shailene Woodley - Gwiazd naszych wina (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Reese Witherspoon - Dzika droga (Fox Searchlight Pictures)
·         Scarlett Johansson – Lucy (Universal Pictures)
NAJLEPSZY AKTOR
·         Bradley Cooper – Snajper (Warner Bros.)
·         Chris Pratt – Strażnicy Galaktyki (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Ansel Elgort – Gwiazd naszych wina (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Miles Teller – Whiplash (Sony Pictures Classic)
·         Channing Tatum – Foxcatcher (Sony Pictures Classic)
NAJLEPIEJ ODEGRANA SCENA PRZERAŻENIA
·         Rosamund Pike – Zaginiona dziewczyna (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Annabelle Wallis – Annabelle (Warner Bros.)
·         Jennifer Lopez – Chłopak z sąsiedztwa (Universal Pictures)
·         Dylan O'Brien – Więzień labiryntu (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Zach Gilford – Noc oczyszczenia: Anarchia (Universal Pictures)
PRZEŁOMOWA ROLA
·         Ansel Elgort – Gwiazd naszych wina (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Rosamund Pike- Zaginiona dziewczyna (Twentieth Century Fox Film Corporation))
·         David Oyelowo – Selma (Paramount Pictures)
·         Dylan O'Brien – Więzień labiryntu (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Ellar Coltrane – Boyhood (IFC Films)
NAJLEPSZY WYSTĘP Z GOŁĄ KLATĄ
·         Zac Efron – Sąsiedzi (Universal Pictures)
·         Chris Pratt – Strażnicy Galaktyki (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Channing Tatum – Foxcatcher (Sony Pictures Classic)
·         Ansel Elgort – Gwiazd naszych wina (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Kate Upton – Inna kobieta (Twentieth Century Fox Film Corporation)
NAJLEPSZY DUET
·         Channing Tatum & Jonah Hill – 22 Jump Street (Columbia Pictures/MGM)
·         Zac Efron & Dave Franco – Sąsiedzi (Universal Pictures)
·         Shailene Woodley & Ansel Elgort – Gwiazd naszych wina (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Bradley Cooper & Vin Diesel - Strażnicy Galaktyki (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         James Franco & Seth Rogen – Wywiad ze Słońcem Narodu (Columbia Pictures)
NAJLEPSZA SCENA WALKI
·         Jonah Hill vs. Jillian Bell – 22 Jump Street (Columbia/MGM)
·         Chris Evans vs. Sebastian Stan – Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Dylan O'Brien vs. Will Poulter – Więzień labiryntu (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         Seth Rogen vs. Zac Efron – Sąsiedzi (Universal Pictures)
·         Edward Norton vs. Michael Keaton – Birdman (Fox Searchlight)
NAJLEPSZY POCAŁUNEK
·         Ansel Elgort & Shailene Woodley - Gwiazd naszych wina (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         James Franco & Seth Rogen – Wywiad ze Słońcem Narodu (Columbia Pictures)
·         Andrew Garfield & Emma Stone – Niesamowity Spider-Man 2 (Columbia Pictures)
·         Scarlett Johansson & Chris Evans – Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Rose Byrne & Halston Sage – Sąsiedzi (Universal Pictures)
NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCA SCENA
·         Seth Rogen & Rose Byrne – Sąsiedzi (Universal Pictures)
·         Jonah Hill – 22 Jump Street (Columbia Pictures/MGM)
·         Jason Sudeikis & Charlie Day – Szefowie wrogowie 2 (Warner Bros.)
·         Miles Teller – Whiplash (Sony Pictures Classics)
·         Rosario Dawson & Anders Holm – Top Five (Paramount Pictures)
NAJLEPSZY CZARNY CHARAKTER
·         Rosamund Pike – Zaginiona dziewczyna (Twentieth Century Fox Film Corporation)
·         J.K. Simmons – Whiplash (Sony Pictures Classic)
·         Jillian Bell – 22 Jump Street (Columbia Pictures/MGM)
·         Meryl Streep – Tajemnice lasu (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Peter Dinklage – X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (Twentieth Century Fox Film Corporation)
NAJLEPSZY MOMENT MUZYCZNY
·         Jennifer Lawrence – Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (Lionsgate)
·         Chris Pratt – Strażnicy Galaktyki (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Seth Rogen & Zac Efron – Sąsiedzi (Universal Pictures)
·         Bill Hader & Kristen Wiig - Między nami bliźniętami (Roadside Attractions)
·         Miles Teller – Whiplash (Sony Pictures Classics)
NAJLEPSZY WYSTĘP KOMEDIOWY
·         Channing Tatum – 22 Jump Street (Columbia Pictures/MGM)
·         Chris Pratt – Strażnicy Galaktyki (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Rose Byrne – Sąsiedzi (Universal Pictures)
·         Chris Rock – Top Five (Paramount Pictures)
·         Kevin Hart – Polowanie na drużbów (Screen Gems)
NAJLEPSZA PRZEMIANA
·         Eddie Redmayne – Teoria wszystkiego (Focus Features)
·         Elizabeth Banks – Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (Lionsgate)
·         Zoe Saldana – Strażnicy Galaktyki (Walt Disney Studio Motion Pictures)
·         Steve Carell – Foxcatcher (Sony Pictures Classics)
·         Ellar Coltrane – Boyhood (IFC Films)
 [KS / THR]