Znamy datę premiery i liczbę odcinków serialu "12 małp"

Aaron Stanford w serialu "12 małp"

Włodarze stacji SyFy poinformowali, że pierwszy sezon telewizyjnej wersji filmu "12 małp", w której wystąpią Aaron Stanford i Amanda Schull, będzie liczył 12 odcinków i wystartuje w styczniu 2015 roku.

60-minutowego pilota "12 Monkeys" wyprodukowali Universal Cable Productions i Atlas Entertainment, producent filmu z Brucem Willisem i Bradem Pittem. Za kamerą stanął Jeffrey Reiner ("Helix", "Friday Night Lights", "Caprica"), również producent wykonawczy.

Serial opowiadać będzie o człowieku imieniem Cole (Aaron Stanford - "Nikita", "X-Men: The Last Stand", "X2"), który przybywa z postapokaliptycznej przyszłości, by zlokalizować i wyeliminować źródło śmiertelnie groźnej plagi. Amanda Schull ("Suits", "Pretty Little Liars", "Center Stage") zagra Cassandrę Railly, genialną lekarkę, która zmuszona jest wybierać pomiędzy swoim idealnie ułożonym życiem a dołączeniem do Cole'a i pomocą w jego misji.

Terry Matalas i Travis Fickett ("Terra Nova", "Nikita") napisali scenariusz pilota i będą współproducentami wykonawczymi. Charles Roven, który wyprodukował oryginalny film, obejmie taką funkcję przy serialu. Pomoże mu Richard Suckle.

[PD / Deadline]